Dart puanlama sisteminde değişiklik yapıldı

Dart puanlama sistemi değişti..

TURNUVA KATEGORİLERİ VE PUANLARI


KATEGORİ -DERECE 1.    
2.   
3.    
5.    
9.   
17.   
33.   
65.  
129. 
1
24p
20p
16p
12p
9p
6p
4p
3p
2p
2
20p
16p
12p
9p
6p
4p
3p
2p
1p
3
16p
12p
9p
6p
4p
3p
2p
1p
1p
4
12p
9p
6p
4p
3p
2p
1p
1p
1p
5
9p
6p
4p
3p
2p
1p
1p
1p
1p1.       Kategori turnuvaları: Türkiye Bireysel Dart Şampiyonası


2.       Kategori turnuvaları: WDF/BDO puanlı turnuvalar, Türkiye Ustalar Turnuvası, Türkiye Kulüpler Şampiyonası, Türkiye Gençler Şampiyonası


3.       Kategori turnuvaları: Ulusal açık turnuvalar


4.       Kategori turnuvaları: İl müdürlüklerince onaylanan resmi ligler


5.     Kategori turnuvaları: İl müdürlüklerince onaylanan resmi turnuvalar
PUANLAMA: Her turnuvadan sadece bir puan alınacaktır. Dolayısıyla bir turnuva içerisinde birden fazla turnuva yapılması durumunda, sporcuların aldıkları tüm puanlar toplanarak turnuva sayısına bölünecek ve tek puan elde edilecektir.  Sporcu kaç turnuvada yer alırsa alsın, toplam puanı turnuva sayısına bölünecektir.


Sezon sonunda sporcuların en yüksek 6 puanı esas alınacaktır. Sporcular sadece bir ligden ve bir il turnuvasından puan kazanabilecektir. (4 ve 5. Kategoriden sadece 1'er puan )
Türkiye Bireysel Dart Şampiyonası: TBBDF tarafından hakem gözetiminde oynanacak olup, sezonda 1 defa yapılacak herkese açık şampiyonadır.
WDF/BDO puanlı turnuvalar: TBBDF veya diğer kişilerce yapılan WDF ve BDO puanı veren turnuvalardır. Federasyon gözlemcisi denetiminde oynanacak olup, her bir katılımcı için Federasyona 5 TL ücret ödenecektir.
Türkiye Ustalar Turnuvası: Sezon bitiminde yapılacak olan ustalar turnuvasına Türkiye sıralamasındaki en iyi ilk 28 erkek ve 14 kadın sporcuya ilave olarak, turnuva öncesinde oynanacak olan Açık Turnuvada en iyi dereceyi elde eden 4 erkek ve 2 kadın sporcu katılacaktır. Turnuva TBBDF tarafından hakem gözetiminde oynatılacaktır.
Türkiye Kulüpler Şampiyonası: TBBDF tarafından hakem gözetiminde oynanacak olup, sezonda 1 defa yapılacak kulüp takımlarına açık şampiyonadır. Şampiyona sonucunda kulüp derecesi ile birlikte bireysel derece çıkarılması esas olacaktır.
Türkiye Gençler Şampiyonası: TBBDF tarafından hakem gözetiminde oynanacak olup, sezonda 1 defa yapılacak 18 yaş altı sporculara açık şampiyonadır.
Ulusal açık turnuvalar: Ulusal açık turnuvalara 3. Kategori puan verilecektir.  Ulusal açık turnuvada en az 80 erkek, 20 kadın olmak üzere 100 sporcu bulunmalıdır. Katılımcı sayısı bu rakamın altında olması halinde bir alt kategoriden puan verilecek olup, katılımcı sayısı bu rakamların yarısından daha az olması halinde ise puan verilmeyecektir. Erkek ve kadın katılımcı sayıları birbirinden bağımsız olarak değerlendirilecektir. 
Ulusal açık turnuva düzenleyecek tüzel ve gerçek kişiler, 1 Aralık 2011 tarihine kadar federasyonumuza müracaat etmelidir. Turnuva düzenleyecek kişiler, başvurularında turnuvanın yapılacağı yeri ve tarihi belirtecek ve 500 TL başvuru ücreti yatıracaktır. Turnuva düzenleyecek kişiler en az 2 hakemin 2 günlük yasal yolluk - harcırah ve konaklama ücretlerini ödemekle yükümlüdür.


 


İl Müdürlüklerince onaylı ligler: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Spor Müdürlüklerince yapılan ve hakem gözetiminde oynanan yerel liglerdir.
İl Müdürlüklerince onaylı turnuvalar: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Spor Müdürlüklerince yapılan ve hakem gözetiminde oynanan turnuvalardır.
Yukarıda tanımlananların haricinde hiç bir biçimde lig turnuva ve şampiyona adı altında Dart organizasyonu yapılmayacaktır. Federasyonun bilgisi, izni, denetimi dışında yapılacak organizasyonlarla ilgili yasal işlem yapılacaktır.

 

7125 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği