Kars'a bowling salonu açıldı...

Kars'a bowling salonu açıldı...

GEÇTİĞİMİZ YIL KÖYLÜ NİNELERİN KABAK VE PLASTİK SU ŞİŞELERİYLE BOWLİNG OYNADIĞI KARS'TA, BOWLİNG SALONU AÇILDI

İŞADAMI TURGUTREİS TARAF

GEÇTİĞİMİZ YIL KÖYLÜ NİNELERİN KABAK VE PLASTİK SU ŞİŞELERİYLE BOWLİNG OYNADIĞI KARS'TA, BOWLİNG SALONU AÇILDI


İŞADAMI TURGUTREİS TARAFINDAN AÇILAN BOWLİNG SALONU ÖZELLİKLE GENÇ KIZLARIN İLGİ ODAĞI OLUYOR

- GENÇ KIZLAR, BOWLİNGE, KÖYLÜ NİNELERİN İMKANSIZLIKLAR İÇİNDEKİ GAYRETLERİNDEN SONRA MERAK SARDIKLARINI, ŞİMDİ DE O İMKANI BULDUKLARI İÇİN MUTLU OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

Geçtiğimiz yıl köylü ninelerin kabak ve plastik şu şişeleriyle bowling oynadığı Kars'ta yeni açılan Bowling Salonu özellikle genç kızlar tarafından büyük ilgi gördü.

2005 yılının Ekim ayında Selim İlçesi'ne bağlı Çıplaklı Köyü'nde düz bir sokak arasına muşamba sararak hat oluşturan köylü ninelerin plastik su şişelerinden oluşturdukları lobut ve tarladan kapıp getirdikleri yemeklik su kabaklarıyla bowling oynayarak sadece televizyondan gördükleri bowlingin Kars'ta da olmasını istediklerini söylemeleri üzerine harekete geçen işadamı Turgut Reis geçtiğimiz günlerde Yeni Belediye binası arkasındaki Turgut Reis iş merkezinde bir de bowling salonu kurdu.

Bowling salonu en çok da kızların uğrak mekanı oldu. Genç kızlar, akşam saatlerinde iş ve okul çıkışında salona giderek bowling oynamayı tercih ediyorlar. Uzun süre kuyrukta bekleyen bowling meraklıları, ilk kez tanıştıkları oyunu oynamanın keyfini çıkarıyor. İş merkezinde alış-veriş yapmaya gelen bazı aileler de, bowling salonundaki kafeteryada oturup oyunu izliyor, ardından da ilk denemelerini yapıyorlar. Bir baba ise kız çocuğuna bowling oynatabilmek için akla karayı seçti. Kızına bir türlü bowling oynatamayan baba, çeşitli yollara başvurdu. Mavi renkli topu sevmediğini düşünerek kırmızı top getiren baba, kızını bu yöntemle de ikna edemeyince oyununa devam etti.

İlk kez bowling oynayan genç kızlar topun ağırlığından şikayet etseler de, oyunun inceliklerini öğrendiklerini söylediler. Bowling oynamak için Kağızman İlçesi'nden gelen Kezban Dumanlı, "lk kez bowling oynuyorum. Çok güzel bir oyun, boş zamanlarımda sürekli buraya geliyorum. Çok zor bir oyun değil, gayet zevkli ve heyecanlı bir oyun. Top atmayı öğrendikten sonra zaten öğreniyorsunuz. Bowling salonunun açılması bizim için iyi oldu." dedi.

Aysun Gökçen de bowling oynamaya sürekli geldiklerini ifade ederek, "Bowling salonu açılması Kars için iyi bir gelişme. Daha önce hiç oynamamıştım. İlk defa burada oynuyorum. Çok zevkli bir oyun ama top oldukça ağır. Bir bayan açısından ağır ama öğrendikten sonra zevk veriyor." şeklinde konuştu.

Bengül Samgar ise, "Kars'ta daha önce yaşlı kadınlar kola şişeleri ile bowling oynamışlardı. Hoşumuza gitmişti, biz de böyle bir etkinlik olsun istemiştik. Boş zamanlarımızda sosyal aktivite açısından çok iyi bir olanak. Yeni yeni öğreniyoruz, ama çok zevkli bir oyun. İlk başta top biraz ağır geldi ama şimdi alıştık artık." diye konuştu

856860 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği