Kazan Bocce Salonu İnşaatında çalışmalar hızlandı!

Kazan Bocce Salonu İnşaatında çalışmalar hızlandı!

Kazan Belediyesi ile federasyonumuz ortaklığıyla yapılan Kazan Bocce Salonu inşaatı, düzelen hava şartlarıyla birlikte iyice hızlandı.

Kazan Belediyesi ile federasyonumuz ortaklığıyla yapılan Kazan Bocce Salonu inşaatı iyice hızlandı. Salonun bahar aylarında hizmete açılması umuluyor. Bocce salonunda, Petank, Raffa ve Volo oyunları için sahalar bulunacak.


Oyun alanı 16 m X 50 m olan Türkiye'nin ilk müstakil Bocce salonu içerisinde, 3 adet orijinal Raffa sahası yapılacak. Salonda 3 Raffa sahasının yanında 1 adet antrenman amaçlı Volo sahası da bulunacak. Salonun ikinci bölümünde ise 5 adet Petank sahası yer alacak. Kazan Bocce Salonunda yataklı odalar, kafeterya ve idari bölümler için ayrıca toplam 320 metre kare ilave bina bulunacak. Tesiste yaklaşık 200 kişilik de sabit bir tribün yer alacak. Gerekli ödenek aktarımlarının sağlanması halinde bahar aylarında açılması planlanan tesiste, milli takımlar kamp yapma imkanına da kavuşacak. Tesis, Eylül ayında yapılacak Avrupa Raffa Erkek Takımlar Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.


Bocce salonun yapıldığı spor kompleksi projesinin içerisinde ayrıca açık volo ve petank sahaları, 50 yataklı kamp binası, nizami ölçülerde futbol sahası da yer alıyor.
513803 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği