KKTC'de İlk Kez Yapılan Kıbrıs Open Bowling Turnuvası Sona Erdi

KKTC'de İlk Kez Yapılan Kıbrıs Open Bowling Turnuvası Sona Erdi

Federasyonumuz ile Star Bowling'in, Efes Pilsen'in sponsorluğunda düzenlediği 1. Kıbrıs Open Bowling Turnuvası tamamlandı.

Gazimağusa'ya bağlı Tuzla'da düzenlenen turnuvanın dün yapılan final bölümünü KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer de izledi. Başbakan Soyer, turnuvada dereceye giren bay ve bayan sporcuların ödüllerini de verdi.


Başbakan Soyer, ödül töreninde yaptığı konuşmada, güzel bir turnuva düzenlendiğini belirterek, turnuvayı düzenleyenleri kutladı.


Sporculara, özelikle de bayan sporculara başarılar dileyen Soyer, bayanların, "sadece hamur yoğurmadığını" gösterdiğini kaydetti.


TBBDF Başkanı Ahmet Recep Tekcan, KKTC Başbakanına turnuvanın anısına plaket takdim ederek, Soyer'i Ankara'ya davet etti.


TBBDF Yönetim Kurulu üyesi Önder Gökalp, yaptığı açıklamada, turnuvaya 57 sporcunun katıldığını, bu sayının Kıbrıs için önemli bir başarı olduğunu söyledi.


Turnuvaya 7 A milli, 4 de Genç Milli sporcunun yanı sıra üst düzey sporcuların katıldığını ifade eden Gökalp, KKTC'li sporcuların, KKTC'de bowling federasyonu olmadığı için Türkiye federasyonuna bağlı olarak çalıştığını söyledi.


Önder Gökalp, turnuvada alınan puanların, Türkiye sıralamasına eklendiğini, bununla da milli takıma seçim yapıldığını ve ödüller alındığını belirtti.


Turnuvada, erkeklerde; Mithal Şiveliol birinci, Cengiz Aydın ikinci olurken, Gediz Ege ve Recep Ersin üçüncülüğü paylaştı.


Bayanlarda ise Mine Karakullukçu birinci, Ebru Özoğlu ikinci, Hicran Erol üçüncü oldu.

848756 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği