Kırıkkale'de yapılan Türkiye Raffa Şampiyonasında favori sporcular sonuca gitmeyi bildi

Kırıkkale'de yapılan Türkiye Raffa Şampiyonasında favori sporcular sonuca gitmeyi bildi

Türkiye Raffa Şampiyonası 46 bayan, 92 erkek olmak üzere toplam 148 sporcunun katılımıyla yapıldı. 29 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında Kırıkkale Vali Behiç Çelik Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyona sonucunda milli sporcular final grubuna kalarak, ilk sı

Türkiye Raffa Şampiyonası 46 bayan, 92 erkek olmak üzere toplam 148 sporcunun katılımıyla yapıldı. 29 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında Kırıkkale Vali Behiç Çelik Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyona sonucunda milli sporcular final grubuna kalarak, ilk sıralarda yer aldılar.


Şampiyonanın açılış töreninde bir konuşma yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, illerinde yapılan sportif faaliyetlerin sağlıklı ve güzel ahlaklı yeni nesiller yetişmesini teşvik edeceğini belirterek, her türlü sportif etkinliğe destek sağladıklarını kaydetti. Açılışta konuşan başkan Ahmet Recep Tekcan ise, Kırıkkale'nin her yıl bir faaliyet üstlendiğini belirterek, desteklerini esirgemeyen il valisi, belediye başkanı ve gençlik ve spor il müdürüne teşekkür etti. Tekcan, 2009 yılının Bocce sporu için çok önemli bir yıl olduğunu belirterek, "Bu yıl Akdeniz Şampiyonasında Bocce'yi vitrine taşımak zorundayız. Bu noktada özellikle Raffa disiplininde mücadele eden sporculardan mutlaka madalya bekliyorum" dedi. Tekcan, törende sporcuları yalnız bırakmayan Kırıkkale Valisi Mustafa B. Demirer, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz ve il müdürü Adnan Vural'a teşekkür ederek, katkılarından dolayı kendilerine plaket takdim etti.


Şampiyonaya katılan kafileler açılış töreninde


Valiye plaket takdimibelediye başkanına plaket takdimi


Şampiyonanın açılış törenine yerel basın mensupları büyük ilgi gösterirken, belediye mehter takımı da açılış törenine renk kattı. Gümüşhane ilinden gelen sporcular da ilk kez  Bocce Şampiyonasında boy gösterdiler.


Mehter takımı açılışa renk kattı Gümüşhane ilk kez faaliyetlerimizde boy gösterdi


Türkiye Şampiyonasının ilk 2 gününde eleme müsabakaları dözenlenirken, üçüncü günden itibaren ilk 8'e kalan sporcular gruplar halinde yarışmaya devam ettiler. Erkeklerde ve bayanlarda ilk 8'de yer alan sporcular 2 gruba ayrılarak, tek devre lig usülü karşılaştılar. Bayanlarda ilk grupta Deniz Demir birinci olurken, Mine Demir ise ikinci sırada yer aldı. Diğer grupta ise Rukiye Yüksel, Nilay Gündüz'ün önünde ilk sırayı elde etti. Yarı final karşılaşmalarında Deniz Demir, Nilay Gündüz'ü 12-4; Rukiye Yüksel ise Mine Demir'i 12-1 mağlup ederek finale yükseldiler. Finalde Deniz Demir karşısında 12-5 üstünlük kuran Rukiye Yüksel birinciliği elde ederken, Nilay Gündüz'ü 12-6 mağlup eden Mine Demir ise üçüncü sırayı kazandı.


Müsabakalardan genel görünüm


Erkeklerde de favori sporcular final grubuna kalmayı başardı. İlk grubu birinci tamamlayan Caner Makara, ikinci grubun ikincisi M. Garip Tarçın'ı  mağlup ederek finale yükselirken; ikinci grubun birincisi Şinasi Seleciler de birinci grubun ikincisi Erol sarcan'ı mağlup ederek diğer finalist olmayı başardı. Final müsabakasında Şisasi Seleciler karşısında 12-5 üstünlük sağlayan Caner Makara birinciliğe ulaşırken, Erol Sarcan'ı 12-2 mağlup eden M.Garip Tarçın ise üçüncü sırada yer aldı.


Dereceye giren bayanlara ödüllerini il müdür vekili Vural takdim etti Erkeklere ödüllerini Dans Federasyonu başkan adayı Taner Bozkuş takdim etti


Dereceye giren sporcular toplu halde


Şampiyonada oynanan tüm müsabakaların sonuçlarını görmek için tıklayınız >>>

515989 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği