Manisa'da Muhteşem Son

Manisa'da Muhteşem Son

15-19 Ekim 2012 tarihleri arasında 20 ülkenin katılımıyla Manisa'da yapılan Dünya Kadınlar Bocce (Volo) Şampiyonası'nı Türk milli takımı 2 bronz madalya ile tamamladı.

15-19 Ekim 2012 tarihleri arasında 20 ülkenin katılımıyla Manisa'da yapılan 8. Dünya Kadınlar Bocce (Volo) Şampiyonası'nı Türk milli takımı 2 bronz madalya ile tamamladı.

 

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün himayesinde yapılan ve başta ECA Serel olmak üzere çok sayıda sponsor tarafından desteklenilen Dünya Şampiyonası, sadece organizasyon başarısı ile değil Türkiye'nin ilk kez kazanmayı başardığı iki madalya ile de tarihe geçti. Şampiyonada Basamak branşında Seda Geridönmez, Röle branşında ise Seda Geridönmez-Özlem Korkmaz çifti bronz madalya elde etti. Röle branşında 38 sayı toplayarak bronz madalya elde eden Geridönmez-Korkmaz çifti yeni Türkiye rekoronun da sahibi oldu.

 

Diğer yandan Seda Geridönmez, Basamak oyununda elde ettiği başarıyla 2013 yılında Kolombiya'nın Cali kentinde gerçekleştirilecek olan Dünya Oyunlarında da yarışma hakkı elde etti.  

 

Dünya Şampiyonasında Fransa 3 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya ile ilk sırada yer alırken, Çin 1 altın, 3 gümüş ile ikinci sırada, Slovenya 1 altın, 3 bronz ile üçüncü sırada, Hırvatistan 1 altın ile dördüncü sırada, İtalya 2 gümüş, 3 bronz ile beşinci sırada, Cezayir ve Türkiye 2 bronz ile altıncı sırada ve Tunus ise 1 bronz ile sekizinci sırada yer aldı.  

 

Şampiyonaya Seda damgasını vurdu!

 

Çiftlerde Seda-Özlem ikilisi kürsüye Türkiye rekorunu kırarak çıktı

 

Başkan Tekcan, Vali Daşöz'e katkılarından dolayı plaket takdim etti

 

5358 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği