Mersin'de Muhteşem Organizasyon

Mersin'de Muhteşem Organizasyon

28 ülke takımının katılımıyla Mersin'de ev sahipliği yaptığımız Avrupa Kadınlar Petank Şampiyonasına 2 altın kazanan İspanya damga vurdu.

28 ülke takımının katılımıyla Mersin'de ev sahipliği yaptığımız Avrupa Kadınlar Petank Şampiyonasına 2 altın kazanan İspanya damga vurdu.

Avrupa Kadınlar Petank Şampiyonası, 26-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Mersin Toroslar Bocce Salonunda yapıldı. Şampiyonada 28 ülke takımı mücadele ederken, hem takımlarda hem de Altın Noktada altın madalyayı kazanan İspanya şampiyonaya damga vurdu. Şampiyonada milli takım ise ilk 16 arasına girmeyi başarmasına rağmen çeyrek finale kalamayarak elendi.

Şampiyonada takımlar mücadelesi 5 tur oynanan maçlarla başladı. Bu maçlarda Seda Geridönmez, Esile Emen, Gözde Özgün ve Deniz Güzelocak'tan oluşan milli takımımız, ilk turda İtalya ile çok çekişmeli bir maç oynadı ve karşılaşmayı 13-12 kaybetti. İkinci turda İsveç'i 12-7 geride bırakan milli takım, üçüncü turda ise Letonya'yı ise 13-2 mağlup etmeyi başardı. Dördüncü turda Polonya karşısında 13-2 mağlup olan milliler, son karşılaşmada ise Estonya'yı 13-4 geride bırakarak, sıralama turlarını 10. sırada tamamlamayı başardı ve ilk 16'ya girmiş oldu. Çeyrek final mücadelesinde aynı başarıyı sergilemeyen milli takım önce Belçika'ya ardından da Rusya'ya kaybedince elenmiş oldu.

Ülkemizi Altın Noktada Seda Geridönmez temsil etti. Sporcumuz ilk turda 31 sayı elde ederek 9. sırada yer almayı başardı. Röpesaj turunda ise sporcumuz aynı başarıyı tekrarlayamadı ve 21 sayıda kalarak elendi.

Altın Noktada şampiyonluğu finalde Fransız rakibini zorlu bir mücadele sonucunda mağlup eden İspanyol Yolanda Matarranz elde ederken, takımlar finalinde de Danimarka'yı çok zorlu bir final mücadelesinin sonucunda 13-12 geride bırakmayı başaran İspanya takımı elde etti. Böylelikle İspanya her iki disiplinde de altın madalyaya ulaşarak tarihi bir sonuca imza atmış oldu. Diğer yandan ilk 16'ya kalamayan takımların oynadığı Milletler Kupasını ise finalde İsveç'i mağlup eden Monako kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Toroslar Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Avrupa Şampiyonası, organizasyon başarısı nedeniyle tüm katılımcılardan büyük bir takdir toplarken, şampiyonada görev üstlenen 10 hakemimiz de şampiyonadaki üstün performansları ile tam not aldı.

CEP Genel Kurulu da Mersin'de yapıldı
Diğer yandan şampiyona öncesinde Avrupa Petank Konfederasyonu (CEP) Genel Kurul Toplantısı, 25 Eylül'de Mersin Radisson Otel'de yapıldı. Genel Kurulda Konfederasyonun Danimarkalı Başkanı Flemming Jensin görevini tamamlarken, İngiliz Mike Pegg yeni başkan seçildi.

Tüm sonuçlara ulaşmak için www.ewpc2014.com

4458 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği