Mutlu Türkmen Dünya Petank Federasyonu Yönetim Kuruluna seçildi

Mutlu Türkmen Dünya Petank Federasyonu Yönetim Kuruluna seçildi

13 Kasım'da Dakar'da yapılan Dünya Petank Federasyonu genel kurulunda yapılan seçimde, Mutlu Türkmen yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Yönetim Kurulu üyeliği için mevcut yönetimde yer alan 5 adaya ilaveten, 5 yeni aday daha başvuru da bulundu. Toplam 10 a

13 Kasım'da Senegal - Dakar'da yapılan Dünya Petank Federasyonu (FIPJP) genel kurulunda yapılan seçimde, Mutlu Türkmen yönetim kurulu üyeliğine seçildi.


Yönetim Kurulu üyeliği için mevcut yönetimde yer alan 5 adaya ilaveten, 5 yeni aday daha başvuru da bulundu. Toplam 10 adayın yarıştığı seçimlerde Tayland, Tunus ve Fransız adaylar tekrar yönetime seçiliken, İtalyan ve Benin adayları ise tekrar seçilemedi. Yeni adaylar arasından ise seçimlerde 4. sırada yer alan TBBDF başkan vekili Mutlu Türkmen 4 yıllığına FIPJP'nin yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Yönetime ilk kez seçilen bir diğer aday ise Monako'lu Stephan Pintus oldu.


Genel Kurulda önemli bir seçim yaşandığını anlatan başkan Ahmet Recep Tekcan, "Mutlu yapmış olduğumuz önemli organizasyonların ardından büyük bir teveccüh gördü.Yönetime seçilmesi de bunu kanıtladı. Dışardan yönetime giren Monako'lu aday da zaten Avrupa Federasyonu yönetiminde etkili bir isim. Yani tek yeni isim Mutlu Türkmen oldu. Tüm ülkelerin desteğini aldık.Önemli bir başarı. Gurur duyduk" dedi.   

561939 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği