ÖNEMLİ: Okullara Malzeme Yardımı Yapılamayacak..

Değerli eğitimciler,

Değerli eğitimciler,

Bilindiği üzere 3 sezondur Federasyonumuzca okullara Bocce ve Dart malzemesi yardımı yapılmaktadır. Branşlarımızın okullarda yaygınlaşması ve okul sporları faaliyetlerinde güçlü bir biçimde temsil edilmesi için bugüne kadar 3 binden fazla okula malzeme yardımı yapılmıştır. Bu yardımların temin edilebilmesi için önceki yıllarda Spor Genel Müdürlüğünden proje ödeneği desteği alınmış, ayrıca Federasyonumuz öz-gelirleri kullanılmıştır.

Ancak Federasyonumuz içinde bulunduğumuz sezonda proje ödeneği alamamıştır. Ayrıca özgelirler ise Federasyonun sportif faaliyet dışındaki giderlerini (personel, büro, kurullar, görevlendirmeler, vb.) karşılamaya yetmemektedir. Bu nedenle belirli bir süre malzeme satın alınması ve dağıtılması söz konusu olmayacaktır.

Federasyonumuzdan bütün ülke genelindeki okullardan talepte bulunulmaktadır. Ancak Federasyonumuza okul sporları ile ilgili olarak ilave bir bütçe ayrılmamakta, okul sporları bütçesi sadece Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine dağıtılmaktadır. Bu nedenle, Spor Genel Müdürlüğünden herhangi bir proje ödeneği edinilmezse, Federasyonumuzca malzeme dağıtımı yapılamayacaktır. ÖNEMLE DUYURULUR....

2693 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği