Petank Milli Takım Seçmeleri 20-21 Eylül'de Samsun'da

Petank milli takım seçmeleri 20-21 Eylül 2008 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak. Seçmeler erkekler ve bayanlar kategorilerinde düzenlenecektir.

Petank milli takım seçmeleri 20-21 Eylül 2008 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak. Seçmeler erkekler ve bayanlar kategorilerinde düzenlenecektir.


Erkekler seçmesinde; Yılmaz Güzelocak (Bursa), Mikail Bekar (Antalya), Caner Makara (Ankara), Baran Yiğit Tüzün (Bursa), Mesut Ergişi (Ankara), Fatih Olcaş (Yalova), Mehmet Nalçaiyi (Balıkesir) ve M. Yılmaz Duran (Bursa) katılacaklar. Erkekler seçmesi sadece tekler karşılaşması esas alınarak yapılacaktır.  Seçmede ilk 2 sırada yer alan sporcular Dünya Şampiyonasında yarışma hakkı elde edecektir.


Bayanlar seçmesine ise; Seda Geridönmez (Bursa), Sevda Çalışkan (Bursa), Gamze Özgün (Bursa), Nefise Kahraman (Bursa), Nihal Demirdal (İzmir), Kübra Yörükçü (Bursa), Ezgi Aktürk (Kırıkkale), Meryem Savaş (Ankara), Gülçin Yaratılmış (Bursa), Semra Yılmaz (Fransa), Sıla Yılmaz (Fransa) ve Akife Ercelep (Fransa) katılacaklar. Bayanlar seçmesinde sporcular tekler ve üçlü takım karışılaşmalarında oynayacaklar. Bayanlarda ilk 8'e giren sporcular arasında daha sonra Altın Nokta seçmesi yapılacaktır.


Seçmelere tüm sporcular kendi imkanları ile katılacaktır. Bayanlarda başarılı olan sporcular 22-26 Eylül tarihleri arasında Samsun'da Dünya Şampiyonası hazırlık kampına katılmak zorundadır.


Seçmelere dair diğer teknik kararlar, 20 Eylül Cumartesi günü saat 10:00'da Samsun GSİM'de yapılacak olan toplantıda açıklanacaktır.  

603489 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği