Petank Milli Takımlar Seçmesi 21-22 Haziran'da yapılacak

Petank Milli Takımlar Seçmesi 21-22 Haziran'da Bursa'da yapılacaktır.

2008 faaliyet programında 27-29 Haziran'da Bursa'da yapılacağı duyurulan Kulüpler Petank Şampiyonası iptal edilmiş olup, onun yerine 21-22 Haziran'da Petank Milli Takımlar Seçmesi Bursa'da yapılacaktır.


21 Haziranda Genç Milli Takım (1991 ve daha küçük doğumlular) için kesin seçme,
22 Haziranda ise erkek ve bayanların önseçmesi yapılacaktır.


Seçmelere şu sporcular katılabilecektir:
1- 2007 Bayanlar Avrupa Şampiyonası ve 2007 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonasında yarışan sporcular,
2- 2008 Türkiye Şampiyonasında, kategorisinde teklerde ilk 8, takımlarda ilk 4'e girenler ve altın noktada eleme turunu geçenler,
3- Teknik Kurulca belirlenecek toplam 6 sporcu  


Gençler seçmesi şu esaslar çerçevesinde yapılacaktır:
1- Gençler seçmesine 1991 ve daha sonra doğan bayan erkek sporcular katılacaktır. Gençlerde seçmeler tamamıyla tekler geleneksel maçlar üzerinden yapılacaktır. Takım ve Altın Nokta  müsabakası yapılmayacaktır.
2- Genç Milli Takım seçmesi iki aşamalı olacaktır. Birinci aşamada tüm sporcular kurayla 4 gruba dağıtılacaktır. Grupta tek devre lig usulüyle tüm sporcular birbirleriyle yarışacaklardır. Grubunda ilk 3 sırada yer alan sporcular ikinci aşamaya kalacak, diğerleri elenecektir. (Katılımın 24 kişiden fazla olması halinde ise 6 grup oluşturulup, gruplarında ilk 2 sırada yer alanlar ikinci aşamaya kalacaktır)
3-İkinci aşamada 4 grubun ilk 3 sporcusu (toplam 12 kişi) 6'şarlı 2 gruba ayrılacaktır. Bu 2 grupta ilk 3 sırayı alan sporcular (6 kişi) milli takım asıl ve yedek kadrosunu oluşturacaktır.  Takım ya tamamen erkek veya bayan, ya da 2 erkek 2 bayandan oluşacaktır. Takımda tek bayan veya tek erkek olmayacaktır. Bu nedenle gerekirse gruplarında 2. ve 3. olan sporcular (4 sporcu) arasında 3. tur  müsabakalar oynatılabilecektir. 
4- Müsabakalarda zaman sınırlaması (40 veya 50 dk) uygulanacaktır.
5- Müsabakalar hakem denetiminde yapılacak, antrenör ve diğer sporcuların oyuna müdahalesine izin verilmeyecektir.
6-  Gençler seçmesinde ilk 6 içerisine giren sporcular, ikinci gün büyükler seçmesine katılabilecektir.
7-  Gençler seçmesine katılacak sporcuların kayıt işlemleri ve kura çekimi 21 Haziran Cumartesi saat 9'da yapılacaktır. Bu saatte hazır bulunmayan sporcular seçmeye kabul edilmeyecektir.  


Büyükler (erkek & bayan) seçmeleri için kayıtlar, 21 Haziran Cumartesi günü saat 20'de sona erecek ve ardından kura çekimi yapılacaktır. Büyüklerde yarışma formatı katılımcı sayısına göre belirlenecek, seçmeler ön seçme niteliği taşıyacağından sadece ilk 8'ler belirlenecektir.  
    


Not: Seçmeye katılacak sporculardan, kendi illerine ismen davet yazılmasını isteyenler federasyonla irtibata geçmelidir. İllere tek yazı yazılacağından il temsilcileri ili temsil edecek tüm sporcuları federasyona bildirmelidir. Seçmeye tüm sporcular kendi olanakları ile katılacaklardır. 

665910 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği