Petank Milli Takımlar seçmesi Bursa'da yapıldı

Petank Milli Takımlar seçmesi Bursa'da yapıldı

Petank Genç Milli Takımı kesin seçmesi ile Büyük Erkek ve Büyük Bayan Milli Takımlar ön seçmesi, 21-22 Haziran tarihleri arasında Bursa'da yapıldı.  Kıran kırana geçen mücadelelerde, gençler kategorisinde 28, büyük erkekler ve

Petank Genç Milli Takımı kesin seçmesi ile Büyük Erkek ve Büyük Bayan Milli Takımlar ön seçmesi, 21-22 Haziran tarihleri arasında Bursa'da yapıldı.  Kıran kırana geçen mücadelelerde, gençler kategorisinde 28, büyük erkekler ve büyük bayanlar kategorilerinde ise 24'er sporcu yarıştı.     


Seçmelerde önce 4'lü 6 grup oluşturularak, gruplarında ilk 2 sırada yer alanlar ikinci aşamaya kaldı. İkinci aşamada 6'lı 2 grup oluşturuldu. Gençlerde bu gruplarda ilk 2 sırada yer alan sporcular milli takıma seçilirken, 3.cü sırada bulunan sporcular ise yedek kadroya alındı. Büyüklerde ise ikinci aşamada 6'lı gruplarda ilk 4'e kalma başarısı gösteren toplam 8'er sporcu daha sonraki bir tarihte yapılacak kesin seçmeye katılma hakkı elde ettiler.


Genç Milli Takıma 4 Bursa'lı Sporcu


21 Haziran Cumartesi günü yapılan seçmeler sonucunda, Genç milli takıma 2 erkek, 2 bayan sporcu seçildi. Gruplarında birinci olan Seda Geridönmez ve Kübra Yörükçü ile, gruplarında ikinci olan M. Yılmaz Duran ve Enes Kofoğlu, ülkemizi Hollanda'da yapılacak olan Avrupa Gençler Petank Şampiyonası'nda temsil edecekler. Gruplarında üçüncü olan Can Sezerer (Bursa) ve Nihal Demirdal (İzmir) ise yedek olarak milli takım kadrosunda yer alacaklar.  Genç sporcularımız Bursa'da yapılacak milli takım kampının ardından Avrupa Şampiyonasına katılacaklar.


 


Büyükler Kategorisinde de Gençler Başarılı


22 Haziran Pazar günü yapılan büyükler seçmesine gençlerde ilk 6'ya giren sporculardan 5'i katıldı. Bu sporcuların 4'ü (Seda Geridönmez, Kübra Yörükçü, M. Yılmaz Duran ve Nihal Demirdal) büyük rakipleri arasında da başarılı olarak ilk 8 kadroya gimeyi başardılar. Bu sporcular gruplarında da ilk sıralarda yer alarak, kesin seçmede de iddialı oalacaklarını ortaya koydular.


Erkeklerde Büyük Mücadele


Erkeklerde final gruplarının ilkinde güçlü sporcular bir araya geldi. Bu sporculardan Yılmaz Güzelocak (Bursa) tek mağlubiyetle grubunda birinci olurken, Mikail Bekar (Antalya), Caner Makara (Ankara) ve Baran Yiğit Tüzün (Bursa) ilk 4'e giren diğer sporcular oldu. Final grubuna kalmasına rağmen, grupta ilk 4'e giremeyen Yunus Curtay (Bursa) ve Emre Eski (Bursa) ise elenmekten kurtulamadı. Diğer final grubunda ise yine tek mağlubiyeti bulunan Mesut Ergişi (Ankara) ilk sırada yer alırken, Fatih Olcaş (Yalova), Mehmet Nalçaiyi (Balıkesir) ve M. Yılmaz Duran (Bursa) ilk 4 arasına girmeyi başaran diğer isimler oldu. Kadir Çetin (Antalya) ve Emre Abar (Ankara) ise gruplarında alt sıralarda kalarak elendiler.


Bayanlarda Gençler Daha Başarılı


Bayanlar seçmesinde en önemli sürpriz, favori sporcu Gülçin Yaratılmış'ın ön elemeye takılması oldu. Türkiye Şampiyonasında çift disiplinde şampiyon alan Yaratılmış, final turunda yarışma olanağı bulamadı. Final grubunun ilkinde ilk 4 sırayı alan Seda Geridönmez (Bursa), Sevda Çalışkan (Bursa), Gamze Özgün (Bursa) ve Nefise Kahraman ön seçmede başarılı olurken, Ayşin Dilara Yılmaz (Yalova) ve Halise Öz (Bartın) kesin seçmeye katılma hakkı elde edemediler. Diğer grupta ise Nihal Demirdal (İzmir), Kübra Yörükçü (Bursa), Ezgi Aktürk (Kırıkkale) ve Meryem Savaş (Ankara) ilk 4 sırayı alırken, Benay Gündüz (İstanbul) ve Hanife Çelik (Yalova) son iki sırada kalarak elendiler.  


649773 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği