Petank'ta Dünya Şampiyonası Sınavı

Petank'ta Dünya Şampiyonası Sınavı

Dünya Gençler ve Kadınlar Petank Şampiyonaları Tayland'ın Bangkok şehrinde yapıldı.

Dünya Gençler ve Kadınlar Petank Şampiyonaları Tayland'ın Bangkok şehrinde yapıldı.

1-3 Kasım tarihlerinde yapılan Gençler Dünya Şampiyonasında ülkemizi Niyazi Kutlay yönetimindeki Emre Can Yılmaz, Onur Yılmaz, Mahmut Topçu ve Kasım Yıldırım temsil etti. Milli takım ilk maçında Hollanda'yı mağlup etmesine rağmen devamındaki maçları kaybederek final grubuna yükselme şansını yitirdi. Genç milli takım Milletler Kupası sınavında da İsveç'e kaybederek elendi. Altın Nokta da yarışan Topçu ise ilk turda 4 sayı toplayarak elendi.

5-7 Kasım tarihlerinde yapılan Kadınlar Dünya Şampiyonasında ülkemizi Hakkı Ünal yönetimindeki Tuğçe İzmirlioğlu, Gülçin Esen ve Deniz Güzelocak'tan oluşan milli takım temsil etti. Milliler Avustralya ve Fas'a karşı kaybetmesine rağmen, Singapur ve Çek Cumhuriyeti'ni mağlup et ti. Son maçta Belçika karşısında finale kalma mücadelesi veren milliler bu maçta başarılı olamayarak finale kalamadı. Milletler Kupasında ise takımımız Rusyayı mağlup etmesine rağmen Malezya'ya yenilerek elendi. Altın noktada yarışan Gülçin Esen ilk turda 20 ile eleme grubuna kalmayı başarsa da ikinci denemede 16 sayıda kalarak elendi.

Diğer yandan 5 Kasımda Uluslararası Petank Federasyonu (FIPJP) Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantıda FIPJP Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Türkmen de yer aldı. 2016 Erkekler Dünya Şampiyonasının Tahiti'de yapılması ile ilgili oylamada olumsuz karar alındı.


3330 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği