Petank'ta Önemli Ziyaret

Petank'ta Önemli Ziyaret

Uluslararası Petank Federasyonu Başkanı Claude Azema, 17-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Kemer'de yapılacak olan Dünya Şampiyonaları hazırlıklarını yerinde görmek üzere Antalya'ya geldi.

Uluslararası Petank Federasyonu (FIPJP) Başkanı ve Fransa Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Claude Azema, 17-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya Kemer'de yapılacak olan Dünya Bayanlar ve Gençler Petank Şampiyonaları hazırlıklarını yerinde incelemek üzere iki günlük bir ziyaret gerçekleştirdi.

Azema'ya ziyaretinde TBBDF Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen ve yönetim kurulu üyesi Adil Kır da eşlik etti. Heyetin ilk durağı Antalya Gazeteciler Cemiyeti oldu. Burada AGC Başkanı Mevlüt Yeni tarafından kabul edilen heyet, cemiyete ait tarihi basın müzesini de gezdi.

Heyetin ikinci durağı ise Antalya valiliği oldu. Vali Dr. Ahmet Akbulut, şampiyonanın Kemer'de yapılmasından memnuniyet duyduğunu dile getirerek, valilik olarak gereken desteği sağlayacaklarını belirtti.

Antalya'nın ardından Kemer'e giden heyet ilk olarak Kaymakam Burat Bulacak'ı ziyaret etti. Daha sonra Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'le bir araya gelen heyet, şampiyona ile ilgili programı Gül'ün bilgisine sunarak, gerekli destek için söz aldı.

Ziyaretten sonra ülkemizden büyük memnuniyet içerisinde ayrılan Azema, ilk kez iki dünya şampiyonasının bir arada yapılacağını ve bunu en iyi Türkiye'nin yapacağını dile getirerek, "Bugüne kadar iki önemli şampiyonayı başarıyla tamamlayan Türkiye, bunları da başarıyla tamamlayarak Petank'ta yeni bir çıta koyacak" dedi. 

Antalya valisine yapılan ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ziyareti

 

4663 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği