Raffa'da Erkekçe Mücadele

Raffa'da Erkekçe Mücadele

Türkiye Erkekler Raffa Şampiyonası, 16-18 Mart 2012 tarihlerinde Kazan Bocce Salonu'nda yapıldı. Şampiyonaya genç sporcular damga vurdu.

Türkiye Erkekler Raffa Şampiyonası, 16-18 Mart 2012 tarihlerinde Kazan Bocce Salonu'nda yapıldı. Şampiyonaya genç sporcular damga vurdu.


 


Türkiye Şampiyonasında 25'i genç, 56'sı büyük olmak üzere toplam 81 sporcu katıldı. Üç gün devam zorlu maçlar, eleme usulüyle oynandığından birçok yarışmacı şampiyonaya erken veda etti.


 


Şampiyonada genç erkeklerde kürsüyü şu sporcular paylaştı; 1. Emre Timur (İzmir), 2. Umut Güngör (Ankara) ve 3. Kadircan Kader (Denizli). 


 


Büyük erkeklerde ise ilk üç derece şöyle oluştu; 1. Yunus Emre Güngör (Ankara), 2. Mesut Ergişi (Kırıkkale) ve 3. Yılmaz Güzelocak (Bursa).


 


Milli Takımlar Belirlendi


Türkiye Şampiyonasından bir gün önce, 15 Mart 2012 tarihinde yapılan Kadınlar Milli takım seçmelerine 20 sporcu katıldı. Bu sporculardan ilk 4'e girenler (Tansu Yıldırım, Bahar Çil, Öznur Bilgili, Fatma Buse Özbekler) Türkiye 1, ilk 8'e girenler (Sevgi Doğan, Damla Küçük, Pınar Demir, Tuğçe Gürler) ise Türkiye 2 takımı olarak Akdeniz Şampiyonası'nda yarışma hakkı kazandı.


 


Erkeklerde ise daha önce milli takımlarda yer alan sporcuların haricinde en iyi dereceyi elde eden sporcular Akdeniz Şampiyonasında yarışacak. Buna göre Türkiye 1 takımında; Yunus Emre Güngör, Taha Mustafa Gemi, Bahadır Akarsu ve Kadircan Kader; Türkiye 2 takımında ise Furkan Atalay, Yakup Elinç, Bekircan Özkara ve Sefa Arslan yer alacak.


 


Milli takımlarda yer alma hakkı elde eden sporcular 28 Mart Çarşamba günü saat 10:00'da Kemer'de toplanacak..


 


Seçme ve Türkiye Şampiyonası Tüm sonuçları >>> 


  


5971 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği