Seçmelere Devam

Seçmelere Devam

9 Nisan tarihinde Kazan Bocce Salonu'nda yapılan Bocce Akdeniz Milli Takım seçmeleri neticesinde bazı disiplinlerde ülkemizi temsil edecek sporcular belirlendi.

9 Nisan tarihinde Kazan Bocce Salonu'nda yapılan Bocce Akdeniz Milli Takım seçmeleri neticesinde bazı disiplinlerde ülkemizi temsil edecek sporcular belirlendi.

 

Volo ve Raffa branşlarında yapılan yarışmalar neticesinde; Basamak disiplininde rakiplerine açık üstünlük sağlayan Faik Dursun Öztürk ve Seda Geridönmez milli takımda yer almayı garantilerken, Altın Nokta disiplininde ise hem erkeklerde hem kadınlarda sporcuların skorlarında eşitlik oluşunca, seçmelerin ileri etaplara uzatılması kararı alındı. Seçmelerin ilk turunda 37 sayıya ulaşan Faik Dursun Öztürk, bir hafta içerisinde ikinci kez Türkiye rekorunu egale etmiş oldu.

 

Raffa branşında erkeklerde 7 puana ulaşan Hüseyin Tükenmez ve Yunus Emre Güngör milli takımda yer almayı garantilerken, kadınlarda ise 6 puana ulaşan Bahar Çil ve Esile Emen'in yanı sıra 5 puanda kalan Benay Gündüz ve Deniz Demir'in de milli takımda yer alma ümitleri devam etti.    

 

Petank milli takımı ise seçmelerin bir önceki etabında belirlenmişti. Petank'ta erkeklerde Ramazan Ardıçlık ve Doğukan Dağoğlu, kadınlarda Öznur Bilgili ve Tuğçe Özlü milli takımda yer alacak.

 

Akdeniz Bocce Milli Takımı kadrosu çalışmalarını Kazan Bocce Salonu'nda devam ettirecek. Seçmeyi değerlendiren Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Şu anda Akdeniz Oyunları bizim için ilk hedef, ancak son hedef değil. Burada bulunan tüm sporcuların büyük bir uyum ve sinerji ile bu ilk hedefi başarı ile tamamlamasını istiyoruz" dedi.

 

Türkmen, seçmelerde başarılı sporcuların herhangi bir biçimde gevşekliliğe kapılmaması ve çalışmalarını son güne kadar aynı düzen ve disiplin içerisinde devam ettirmesi gerektiğini de belirterek, "Ülkemizi temsile layık çok sayıda sporcumuz var. Son güne kadar disiplinli çalışmasını devam ettirmeyen sporcu ile ilgili farklı insiyatifler kullanabiliriz" uyarısında da bulundu.

 

Puan durumu >>>

 

5093 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği