İtalya'da Yapılan Volo Avrupa Şampiyonasında Basamak ve Rölede 7. Olduk

İtalya'da Yapılan Volo Avrupa Şampiyonasında Basamak ve Rölede 7. Olduk

İtalya'da yapılan Volo Avrupa Şampiyonasında Basamakta ve Rölede çeyrek finale kalan sporcularımız, şampiyonayı 7. sırada tamamladılar.

29 Eylül - 3 Ekim 2008 tarihleri arasında İtalya'nın Savigliano şehrinde 17 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasına katılan millilerimiz, Basamak ve Rölede 7. sırada yer aldılar.


Adnan Öztürk başkanlığındaki milli takım kafilesinde antrenör olarak Hakkı Ünal, sporcular Yusuf Baran, Yılmaz Güzelocak ve İbrahim Çidem yer aldı.


Geleneksel tekler oyununda ülkemizi temsil eden İbrahim Çidem, ilk turda İsviçreli rakibine 11-8 (süreyle) ve ikinci turda Bulgar rakibine 13-2 yenilerek elendi. Kombine oyununda ise Yusuf Baran ilk turda İsviçre'ye 22-20 yenilip, Finlandiya'yı 21-15 yenerek tekrar İsviçreli ile baraj maçı oynama hakkı elde etti. Bu maçta da rakibine 16-13 yenilmekten kurtulamayınca şampiyonadan elendi. Geleneksel çiftlerde ise Yusuf Baran - Yılmaz Güzeloacak ikilisi yarıştı. Milliler Lüksemburg'a 13-4, İspanya'ya 13-2 yenilerek elendiler.


Altın Nokta oyununda ülkemizi Yusuf Baran temsil etti. Sporcumuz ilk turda 5, ikinci turda 7 sayı alınca elenmekten kurtulamadı. Basamak oyununda yarışan Yılmaz Güzelocak ilk turda 18 sayı vurmasına rağmen ilk 8'e girmeyi başardı. Çeyrek finalde 26 sayı toplayan sporcumuz şampiyonayı 7. sırada tamamladı. Rölede ise Güzelocak - Çidem ikilisi yarıştı. Sporcularımız ilk turda şampiyonanın ülkemiz adına en iyi performansını ortaya koyarak 32 sayı topladılar. Bu sonuçla çeyrek finale kalan milliler, çeyrek finalde de başarılı performansla 30 sayı bulmalarına rağmen,  şampiyonayı ancak 7. sırada tamamlamış oldular.


Milli takım açılış töreninde

590716 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği