TBMM'nin 90. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan Bowling turnuvasına ilgi büyüktü

TBMM'nin 90. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan Bowling turnuvasına ilgi büyüktü

TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'da düzenlenen "TBMM 90. Yıl Milletvekilleri Bowling Turnuvası"na Milletvekilleri ve TBMM Personeli katıldı.

TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'da düzenlenen "TBMM 90. Yıl Milletvekilleri Bowling Turnuvası"na Milletvekilleri ve TBMM Personeli katıldı.


Etlikteki Antares Alışveriş Merkezi'nde bulunan Rolling Ball bowling salonunda yapılan turnuvaya, 12'si milletvekili ve 20'si de TBMM çalışanı olmak üzere 32 yarışmacı katıldı.


TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca yaptığı konuşmada, 90, yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen bowling turnuvasının milletvekillerimizin yoğun iş temposunda stres atmaları için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. "Daha fazla milletvekilini bir arada görmek istiyoruz" diyen Koca, söz konusu turnuvanın milletvekillerinin kaynaşması içinde iyi bir fırsat olduğunu belirtti. Koca, Meclis Spor Oyunları faaliyetlerinin Mart ayında gerçekleştirileceğini kaydetti.


Turnuva sonunda birinciliği AK Parti Erzurum Milletvekili Sadettin Aydın kazanırken, ikinci sırayı MHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz, üçüncülüğü de AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar elde etti.


TBMM personeli arasındaki yarışmada ise TBMM Personel Daire Başkanı Nedim Küçüker ilk sırayı alırken, ikinciliği Parlamento Hizmetleri Müdürlüğü'nden Mehmet Altınkaynak, üçüncülüğü de TBMM İletişim Daire Başkanı Feridun Keşir kazandı.


Turnuva sonrasında dereceye girenlere Bocce Bowling Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan tarafından kupa, katılımcıların hepsine de madalya verildi. TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca da turnuvaya desteklerinden dolayı Bocce Bowling Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan'a plaket verdi.


Vekiller öğrencilerle buluştu


Federasyon tarafından yürütülen bir proje kapsamında Keçiören ilçesindeki orta öğretim kurumlarında eğitim gören ve beden eğitimi dersinde bowling oynayan öğrenciler salona gelerek milletvekilleriyle fotoğraf çektirdi. Ayrıca turnuva sonrasında milletvekilleri ve TBMM personeli birlikte gazetecilere poz verdi.


Federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, yaptığı açıklamada, bowlingin iyi bir stres giderici spor dalı olduğunu belirterek, ''Milletvekillerimizi yoğun iş temposu içerisinde biraz olsun stresten uzaklaştırmak maksadıyla buraya davet ettik. Öyle inanıyorum ki ciddi anlamda bu işin belli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor. Bu çalışma kapsamında meclis içerisinde oluşturduğumuz dart alanında da vekillerimize dart attırarak hem spor yapmalarını, hem de birazcık stresten uzaklaşmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.


Basın mensupları turnuvayı yakından izledi


Müsabakalardan genel görünüm


Dereceye girenler toplu halde


Haber & foto : Feyza Aldoğan

306781 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği