Tekcan ve Türkmen CEP Toplantısına Katıldı

Federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan ve başkan vekili Mutlu Türkmen Paris'te yapılan Avrupa Petank Federasyonu toplantısına katıldılar.

Federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan ve başkan vekili Mutlu Türkmen, Fransa Milli Olimpiyat Komitesinde  yapılan Avrupa Petank Federasyonu (CEP) toplantısına katılarak, Ankara'da yapılacak olan 2007 Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası hakkında bilgi verdiler.


17-19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonası hazırlıkları ile ilgili olarak Avrupa Federasyonu Yönetimine sunum yapan Mutlu Türkmen, şampiyonanın yapılacağı tesisler, konaklanacak oteller, katılması muhtemel yeni ülkeler, teknik hazırlıklar, şampiyonanın resmi web sitesi, yapılması planlanan etkinlikler ve diğer konularla ilgili detaylı bilgi aktardı.


Avrupa Petank Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri


Türkmen KKTC'nin Şampiyonaya dahil edilmesi talebinde bulundu
Türkmen, KKTC'nin de şampiyonaya katılma talebini iletirken, konu tartışmalara yol açtı. Toplantıda hazır bulunan Dünya Petank Federasyonu Başkanı Claude Azema, KKTC'nin kendi adıyla şampiyonaya katılmasının söz konusu olamayacağını dile getirirken, Türkmen KKTC'nin Kıbrıs adına kendi bayrağıyla Raffa Avrupa Şampiyonasında yer aldığını ve Kıbrıs Rum kesiminin katılmadığı organizasyonlarda yer almasının herhangi bir sakıncası olmayacağını savundu. Ancak Azema, Kıbrıs Olimpiyat Komitesinin onayı olmaksızın KKTC'nin şampiyonada yer alamayacağını belirtti. Türkmen, ayrıca Yunanistan ve Bosna'nın da ilk kez Petank'a katılmalarını sağlamak için girişimlerde bulunduklarını anlattı.


Avrupa Petank Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı


Tekcan: "Petank Diye Bir Bebeğimiz Oldu"
Toplantıda Petankın ülkemizde çok yeni bir spor olduğunun altını çizen Ahmet Recep Tekcan, "Bizim Petank adında yeni bir bebeğimiz oldu ve onu en hızlı ve sağlıklı bir biçimde büyütmek için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz ve sizlerin de desteklerini bekliyoruz" dedi. Tekcan ayrıca Avrupa Şampiyonasının Petankın Türkiye'de geniş bir biçimde tanıtılması için de tarihi bir fırsat olacağını kaydetti.


Tekcan ve Türkmen Azema ile sohbet ettiler


Türkmen:  "Dünya Şampiyonası da İstiyoruz!"
Avrupa Şampiyonası ile ilgili sunumu ve üyelere dağıtılan dosyaların büyük ilgi görmesi ve alkış alması karşısında Mutlu Türkmen teşekkürlerini ileterek, "Sayın Azema'dan da burda ve Ankara'da yapacağımız çalışmalar neticesinde ülkemize bir dünya şampiyonası getirmek için gerekli desteği alacağımızı ümit ediyorum" dedi. Claude Azema da Türkiye'nin çok hızlı bir başlangıç yaptığına dikkat çekerek, her türlü desteği sağlayacağını ve en kısa zamanda da Türkiye'yi ziyaret etme isteğini dile getirdi.


Fransa'daki Türk Sporcularla Toplantı
Bu arada Tekcan ve Türkmen Fransa'nın değişik bölgelerinde yaşayan başarılı Türk sporcularla (Yusuf Baran, Ramazan Ardıçlık, Özcan Duman)  bir araya gelerek geleceğe dönük planlama yaptılar. Sporculardan bilgi alan ve yaşadıkları çeşitli sorunlara çözüm getirme sözü veren Tekcan, gurbetçilerin ülkemizin uluslararası alanda en etkili bir biçimde temsili açısından taşıdıkları önemi vurgulayarak, "Bayrağımız için elbirliği ile çalışacağız" dedi.


Fransa'daki Türk Sporcular

852827 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği