Türkiye Birinci Bocce Ligi Sona Erdi

Türkiye Birinci Bocce Ligi Sona Erdi

Bartın'da tamamlanan Türkiye Birinci Bocce Liginde, erkeklerde Ankara Kazan Belediyesi, bayanlarda Antalya Kemer şampiyon oldu. 3 gün boyunca devam eden müsabakalarda takımlar Raffa, Petank ve Volo disiplininde puan toplayarak üst sıralarda yer almay

Bartın'da tamamlanan Türkiye Birinci Bocce Liginde, erkeklerde Ankara Kazan Belediyesi, bayanlarda Antalya Kemer şampiyon oldu. Bartın'da yapılan final etabında zorlu müsabakalar oynandı.


3 gün boyunca devam eden müsabakalarda takımlar Raffa, Petank ve Volo disiplininde puan toplayarak üst sıralarda yer almaya çalıştılar. Ligi son 5 sırada tamamlayan takımlar ise İkinci Lig Play-off grubunda mücadele ederek tekrar birinci lige çıkmaya çalışacaklar.Kazan Belediyesi Yine Şampiyon!


Erkeklerde final etabı öncesinde lider durumda bulunan ve geçen yıllarda şampiyonluk yaşamış olan İstanbul Bocce SK, bu etapta Volo'dan puan alamayıp, Raffa'da da sürpriz yenilgiler alınca ligi ancak 6. sırada tamamladı. Final etabı öncesinde 12 puanla 3. sırada bulunan Kazan Belediyesi SK ise, puanını 25'e çıkarak üst üste ikinci sezon birinci lig şampiyonluğuna ulaşmış oldu. Birinci etap sonucunda 5. sırada bulunan Eskişehir GSİM ise başarılı bir performans ortaya koyarak puanını 24'e çıkarıp lig ikinciliğini kazandı. Ligin yeni ekiplerinden Bursa Mudanya SK ise final etabı öncesinde yakaladığı başarısını sürdürerek, ligi 3. sırada tamamlamayı bildi. Mudanya'nın başarısında Volo'da 29 sayı elde ederek tam puan kazanan Yunus Emre'nin büyük katkısı oldu.


Birinci ligde 4. sırayı Kemer Yat Yelken, 5. sırayı Bartın Kemer, 6. sırayı İstanbul Bocce, 7. sırayı Antalya Kemer elde ederken; Kırıkkale GSK, Bartın Orduyeri Fatih Spor, İstanbul Elit, Kırıkkale GSİM ve Bartın GSK Spor kulüpleri ise ikinci lige düştü.


Erkeklerde lik 3 sırada yer alan takımlar


Bayanlarda Antalya Kemer, Konak Belediyesi'ni son anda geçti!  


Final etabına 4. sırada gelen Antalya Kemer SK büyük bir mücadele vererek 26 puan ve ikili averajla İzmir Konak Belediyesini geride bırakarak şampiyon oldu. Finale lider gelen Konak Belediyesi SK, Raffa maçında Antalya Kemer'e kaybedince puan eşitliğine rağmen şampiyonluktan oldu. Son maçlar öncesinde Antalya Kemer'in önünde yer almayı başaran Konak Beyediyesi SK, son gün Yeni Bartın'a karşı zorlu bir müsabaka oynadı. Bu müsabakada büyük çekişme yaşanırken, Bartın müsabakadan galip ayrılınca Konak Belediyesi şampiyonluktan oldu. Bayanlarda üçücü sırayı ise 20 puanda kalan Ankara Kazan Belediyesi elde etti.


Birinci ligde 4. sırayı  Yeni Bartın SK, 5. sırayı Bursa Mudanya SK, 6. sırayı Eskişehir GSİM ve 7. sırayı ise Kırıkkale GSİM elde etti. Son 5 sırada yer alan Bartın Kemer SK, Bursa Nilüfer SK, Bartın GSK, İstanbul Bocce SK ve Diyarbakır 5 Nisan SK ise ikinci lige düştüler.


Bayanlarda ilk 3 sırada yer alan takımlar


Birinci ligin kapanış ve kupa töreninde bir konuşma yapan federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, erkeklerde ve bayanlarda 12'şer takımla oynanan ligde büyük bir çekişme yaşandığını ve bunun neticesinde bazı takımların başarıya ulaştığını bazılarının ise ikinci lige düştüğünü belirterek, "Başarılı olan ekipleri kutluyorum. Düşen ekiplere de play-off grubunda başarı diliyorum. Ligdeki çekişmenin bize uluslararası arenada daha önemli başarılar getirmesini umuyuruz" dedi. Tekcan, önceki hafta Bowling'te elde edilen Akdeniz Kupası şampiyonluğuna da değinerek, Bocce branşında da benzeri başarılar elde edilmesi gerektiğini belirtti.


Kupa töreninde ödülleri başkan Ahmet Recep Tekcan, başkan vekili Mutlu Türkmen, genel sekreter Adnan Öztürk, yönetim kurulu üyesi Yılmaz Balaban, denetleme kurulu üyesi Rahmi Çınar ve Bartın İl Müdür Vekili Ertan Orhan verdiler.


Konak ve Kemer arasında oynanan Raffa maçı şampiyonu belirledi


Bayanlar lig şampiyonu Antalya Kemer SK  Erkekler Lig üçüncüsü Bursa Mudanya SK


Dereceye giren takımlar toplu halde


Tüm sonuçlar ve puan durumu >>>  

690695 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği