Türkiye Bocce Şampiyonasına Rekor Katılım

Türkiye Bocce Şampiyonasına Rekor Katılım

1-3 Şubat tarihlerinde Kırıkkale'de yapılan Türkiye Bocce (Raffa) Şampiyonası'nda 170 sporcu başarıyla mücadele etti. Kırıkkale Vali Behiç Çelik Spor Salonu'nda yapılan şampiyonada 4 kortta 200'den fazla maç oynanması nedeniyle gece geç saatlere

1-3 Şubat tarihlerinde Kırıkkale'de yapılan Türkiye Bocce (Raffa) Şampiyonası'nda 170 sporcu başarıyla mücadele etti.


Türkiye Raffa Şampiyonası 6 ayrı disiplinde oynandı. Gençler, büyük erkekler ve büyük erkekler kategorilerinde bireysel ve 3'lü takım yarışmaları düzenlendi. Kırıkkale Vali Behiç Çelik Spor Salonu'nda yapılan şampiyonada 4 kortta 200'den fazla maç oynanması nedeniyle gece geç saatlere kadar mücadele devam etti.


Şampiyonanın açılış töreni 1 Şubat Cuma günü saat 14:30'da gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediyesi Mehter Takımının da küçük bir konser  verdiği törende, Kırıkkale İl Temsilcisi Alper C. Kabakçı, Kırıkkale Gençlik Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, TBBDF Başkan Vekili Mutlu Türkmen ve Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Türkmen federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan adına Kırıkkale Valisi Mustafa B. Demirer, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Üniversite Rektörü A. Murat Çakmak ve İl Müdürü Remzi Arkaltı'ya Bocce Sporuna sağlamış oldukları katkılar nedeniyle birer plaket takdim etti. Vali Demirer ve Belediye Başkanı Korkmaz ise federasyonun ulusal şampiyonayı Kırıkkale'ye getirmesi sebebiyle Türkmen'e plaket takdim ettiler.


Açılış Töreninde Yerel Yöneticiler ve Federasyon yetkilileri hazır bulundu


 


Şampiyonada görev yapan hakemler


3 gün boyunca yoğun bir müsabaka trafiğinin yaşandığı şampiyonada, sporcuların tümü tekli ve 3'lü takım olmak üzere çift kategoride yarışma olanağı buldular. Şampiyonada güçlü iller Antalya, İstanbul, Bartın yine sonuca giderken, Bursa ve Bolu'dan ilk kez şampiyonaya katılan takımlar da sürpriz sonuçlara imza atarak final grubuna gelmeyi başardılar.  Şampiyonada çok zorlu maçlar oynanırken, gençlerde hem ferdi hem de takımlarda şampiyonluğa ulaşan genç yetenek Deniz Demir ve büyük bayanlarda ferdi ve takımlarda şampiyonluğa ulaşan Benay Gündüz turnuvayı ikişer altın madalya ile tamamlayarak dikkatleri çekmeyi başardılar. 


Benay iki altın madalya ile büyük çıkış yaptı Deniz Demir kalitesini konuşturdu


Oyuncular müsabaka esnasında


 Türkiye Raffa Şampiyonası'nda üçlü takımlarda şu sonuçlar elde edildi:


Gençler : 1. Antalya Kemer SK, 2. Hasanağa TOKİ İ.Ö. SK, 3. Bartın Orduyeri Fatih SK
Büyük bayanlar: 1. İstanbul Bocce SK, 2. Bartın Köksal Toptan, 3. Yeni Bartın SK
Büyük erkekler: 1. Kazan Belediyesi SK, 2. Kemer Yat Yelken SK, 3. İstanbul Bocce SK - B 


Ferdi yarışmalarda ise ilk üç sırayı şu sporcular elde etti:


Gençler: 1. Deniz Demir, 2. İkbal Kavalcı, 3. Eray Yılmaz
Büyük bayanlar: 1. Benay Gündüz, 2. Sevcan Akbaba, 3. Ezgi Aktürk  
Büyük erkekler: 1. Şinasi Seleciler, 2. Ahmet Çam, 3. Erol Sarcan


Şampiyonada oynanan tüm maçlar ve sonuçları >>>


Şampiyonada dereceye giren sporculara ödüllerini federasyon başkanvekili Mutlu Türkmen, genel koordinatör Taner Bozkuş, yönetim kurulu üyesi Yılmaz Balaban, gençlik spor şube müdürü Hanifi Körpe, Kırıkkale il temsilcisi Alper C. Kabakçı ve Kırşehir il temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Levent İlhan takdim ettiler.


Erkek Takımlar İlk Üç Bayan Takımlar İlk Üç


Genç Takımlar İlk Üç Gençler İlk 3


Büyük Bayanlar İlk 3 Büyük Erkekler İlk Üç


Dereceye Giren Tüm Sporcular


 

754248 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği