Türkiye Bocce Birinci Ligi Başladı

Türkiye Bocce Birinci Ligi (Bayan - erkek) 27-29 Ocak tarihlerinde Antalya'da yapılan 1. etap müsabakaları ile başladı. Raffa, Volo ve Petank sistemlerinin oynandığı Bocce Liginde 12 erkek ve 12 bayan kulüp takımı mücadele ediyor.
Türkiye Bocce Birinci Ligi Başladı
Türkiye Bocce Birinci Ligi (Bayan - erkek) 27-29 Ocak tarihlerinde Antalya'da yapılan 1. etap müsabakaları ile başladı. Raffa, Volo ve Petank sistemlerinin oynandığı Bocce Liginde 12 erkek ve 12 bayan kulüp takımı mücadele ediyor.

Eskişehir GSİM ve Bartın Kemer Spor Liderlik Koltuğuna Yerleşti


Büyük mücadele içerisinde geçen ilk etap karşılaşmaları sonrasında bayanlarda Eskişehir GSİM, erkeklerde ise Bartın Kemer Spor Kulüpleri ilk sıraya yerleştiler. Diğer yandan bayanlarda diğer Eskişehir kulübü EsJim ve erkeklerde Bursa Nilüfer Spor Kulübü ise puan elde edemeyerek son sırada kaldılar. Özellikle erkekler ligindeki puan kümelenmesi ligin takip eden etaplarında çok büyük bir çekişme yaşanacağının da en büyük göstergesi oldu.


İlk gün Raffa müsabakalarında büyük çekişme yaşandı


Ligin ilk gününde takımların aralarında oynadıkları Raffa müsabakalarında büyük bir rekabet yaşandı. Raffa müsabakalarını sadece 3 takım (bayanlarda Antalya Kemer Spor, erkeklerde Bartın Kemer Spor ve İstanbul Elit Spor) kayıpsız tamamlayrışlaşmaların galibini belirledi. Özellikle 11-10 önde götürdüğü maçı İstanbul Elit'e kaybeden Kazan Belediye maçında son dakikalar hayli renkli geçti. Antalya Kemer - Bartın Kemer Gençlik Spor karşılaşması


İkinci gün kötü hava koşulları skorları olumsuz etkiledi


İkinci gün başlayan Petank ve Volo karşılaşmaları öncesinde havanın bozulması ve şiddetli rüzgar sporcuların performansını çok olumsuz etkilerken, oyuncular terfi maçlarında yakaladıkları skorların altında kaldılar. Dahası kötü hava bazı sporcuların da sakatlanarak yarışmayı yarıda bırakmalarına neden oldu.


Volo oyunlarında, Erkeklerde Eskişehir GSİM ve Yalova GSK, bayanlarda ise Eskişehir GSİM ve İstanbul Bocce Spor Kulüpleri 3'er puan elde etmeyi başardılar. Petank oyununda ise erkeklerde Bartın Orduyeri Fatih Spor ve Bartın Kemer Spor, bayanlarda Ankara Kazan Belediyesi, Eskişehir GSİM ve Bursa Nilüfer Spor Kulüpleri 3'er puan topladılar.


Son gün (Pazartesi) hava koşullarının kısmen düzelmesi sonucu Petank ve Volo oyunlarının ikinci turunda sporcuların skorları da yükseldi. Bunun neticesinde de Eskişehir Spor Kulübü sporcusu Melike Boz 15 sayı elde ederek yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.Soğuktan sporcular kadar antrenör ve hakemler de olumsuz etkilendiler


Açılış töreninde plaket takdimi


Türkiye Bocce liglerinin başlaması münasebeti ile yapılan açılış töreninde, federasyon başkan vekili Mutlu Türkmen bir konuşma yaparak, geçen yıl başlayan Bocce liginin bu sene yeni oyunların ilavesiyle çok daha dinamik ve çekişmeli bir formata dönüştüğünü belirtti. Törende federasyon yönetim kurulu üyesi Mevlüt Yeni evsahibi Muratpaşa Belediye başkanı Süleyman Evcilmen'e, yine federasyon yönetim kurulu üyesi Taner Bozkuş da Gençlik ve Spor İl müdürü Nadir Yapsakaloğlu'na katkılarından ötürü birer teşekkür plaketi takdim ettiler.


857495 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği