Türkiye Bowling Sıralama Şampiyonasını Genç Sporcular Kazandı

Türkiye Bowling Sıralama Şampiyonasını Genç Sporcular Kazandı

Türkiye Bowling Sıralama Şampiyonası, 25-27 Ocak tarihlerinde Ankara Optimum Rollhouse Bowling Salonunda yapıldı. Üç gün süren ve erkeklerde 27, bayanlarda 11 sporcunun  yarıştığı karşılaşmalar neticesinde iki genç sporcu finalde tecrübeli ve kend

Türkiye Bowling Sıralama Şampiyonası, 25-27 Ocak tarihlerinde Ankara Optimum Rollhouse Bowling Salonunda yapıldı.


Üç gün süren ve erkeklerde 27, bayanlarda 11 sporcunun  yarıştığı karşılaşmalar neticesinde iki genç sporcu finalde tecrübeli ve kendilerinden yaşça büyük rakiplerini yenerek şampiyonluk kupasını elde ettiler.


Erkeklerde final karşılaşması Mithat Şiveliol ile Barlas Kontaş arasında oynanırken, çekişmeli geçen müsabakının sonunda gülen taraf genç yetenek Barlas Kontaş oldu. Barlaş Kontaş birinci olurken, Mithat Şiveliol ikinci, yarı finalde kaybeden Hakan Mutlu ve Habip Doğan ise üçüncü oldular.


Bayanlarda ise genç sporcu Hande Yeşilkaya tecrübeli rakibi Hicran Erol'u son ana kadar başa baş geçen zorlu bir müsabakanın ardından mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu. Yarı finalde kaybeden iki diğer iddialı sporcu Ebru Özoğluuntur ve Gülhan Aksular  ise üçüncülüğü paylaştılar.Şampiyonada dereceye giren sporculara ödüllerini Federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, başkan vekili Mutlu Türkmen, genel koordinatör Taner Bozkuş ve genel sekreter Adnan Öztürk verdiler. Tekcan ayrıca organizasyona ev sahipliği yapan Rollhouse Bowling Salonu sahibi Osman Aydın'a da katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.


Genç sporcuların kazanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tekcan, Bowling sporunda genç yeteneklerin ön plana çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Başarılı gençlerimiz uluslararası arenada da kendilerini en iyi bir biçimde yetiştirererek, Türk Bowlinginin yurtdışında layıkıyla temsilini mümkün kılacaklardır" dedi.

757958 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği