Türkiye Volo Şampiyonası 14-16 Mart'ta Kemer'de

Türkiye Volo Şampiyonası 14-16 Mart'ta Kemer'de yapılacak....

Türkiye Volo Şampiyonası 14-16 Mart'ta Kemer'de yapılacak....


Katılımcılar, il müdürlükleri veya il temsilciliği onaylı listelerini (sporcuların hangi disiplinlerde oynayacakları ve röle ile geleneksel çiftlerde oynayacak sporcuların kiminle eşleşeceği açık olarak belirtilmeli) en geç 11 Mart 2008 Salı günü mesai bitimine kadar federasyonun 03123106050 numaralı faksına  ileteceklerdir.


Şampiyonanın kurası, 12 Mart 2008 Çarşamba günü saat 14:00?de federasyon bürosunda çekilecek ve şampiyonadan önce duyurulacaktır. Şampiyonada seri başı uygulaması olmayacaktır. Geleneksel oyunlarda bitiş sayısı ve süre sınırlaması, atış oyunlarının kaç tur oynanacağı sporcu sayısına göre belirlenerek, kura ile birlikte duyurulacaktır.   


Şampiyonada kategoriler:


1-       Şampiyonada sadece bayan ve erkek kategorileri bulunacak ve yaş sınıflandırılması yapılmayacaktır.  Lisanslı tüm sporcular şampiyonada yarışabilecektir. Bir sporcu aşağıda belirtilen 5 oyundan en fazla 4?ünde yarışabilecektir. 5?den fazla sporcu ile temsil edilecek illerde, sporcuların oynayacakları oyun sayısı 3 ile sınırlandırılacaktır. Sporcu sayısı 10?u geçen illerde ise her bir sporcunun sadece 2 oyunda yarışmasına izin verilecektir.


2-       Şampiyonada 5 disiplinde yarışmalar yapılacaktır:  


a) Basamak,  b) Röle (Eşli basamak), c)   Altın nokta,   d) Kombine,  e) Geleneksel Çiftler (Geleneksel Tekler oyunu oynanmayacak!)


 


Röle ve Geleneksel Çiftlerde oynayan sporcular aynı renk forma giymeye özen gösterecektir.


Geleneksel Çiftler ve Kombine oyunlarında, işaretlemeler oyuncular tarafından yapılacak, maçları hakemler yönetmeyecektir. Bu nedenle oyuncuların gerekli malzemeye sahip olması ve kuralları iyi bilmesi gerekmektedir. (Bkz. TBBDF Bocce Yarışma Talimatı) Bu oyunlarda yaklaşma atışlarının forehand (avuç içi karşıya bakacak şekilde) yapılmasına kesinlikle izin verilmeyecektir. Vurma atışlarında ise oyuncular istedikleri tekniği kullanmakta serbesttir. 


 


Teknik Toplantı 14 Mart 2008 saat 09:00?da Şampiyonanın yapılacağı sahada başlayacaktır. Şampiyonanın açılış töreni aynı gün saat 10:30?da yapılacak ve töreni müteakip yarışmalar başlayacaktır.  


Volo Türkiye Şampiyonası Talimatı >>>

738480 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği