Uluslararası Bowling Antrenör Kursu İstanbul'da Yapıldı

Uluslararası Bowling Antrenör Kursu İstanbul'da Yapıldı

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ve Avrupa Bowling Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası 1. Kademe Bowling Antrenörlük Kursu, İstanbul Atlantis Bowling Salonu?nda tamamlandı.


 


Federasyonumuz ile ETBF Yönetim kurulu üyesi ve ETBF Eğitim Komitesi başkanı Önder Gürkan tarafından en son bilgilerle baştan hazırlanan Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim programı, Türkçe olarak yurdumuzun değişik bölgelerinden katılan 31 Antrenör adayına sunuldu. Neşeli ve yoğun bir çalışma ortamda geçen program sonunda tüm katılımcılar başarı ile programı tamamladılar.


 


Önder Gürkan kursiyerleri en son bilgilerle eğitti


 


Federasyonumuz ve yeni antrenör adayları için programın en güzel sürprizi ise Avrupa Federasyon Başkanı Addie Ophelders?in sadece bu programı izlemek ve katılan antrenörlerle tanışmak için ülkemize gelmesi oldu.


 


Kursun sonunda bir konuşma yapan Addie Ophelders yeni adayları zor bir görevin beklediğini ve Olimpiyatları hedefleyen Bowlingin geleceğinin yeni ve üst düzeyde yetiştirilmiş sporcularda oluğunu belirtti. Daha sonra tüm katılımcılara sertifikalarını sunan Addie Ophelders sıcak kişiliği ile tüm katılımcıları kutladı.


 


Teorik dersler de yoğun geçti


 


Antrenör adaylarımız ETBF tarafından tamamlanan 200 saatlik ücretsiz staj dönemlerini tamamladıklarında Avrupa Federasyonu kokartlı antrenör ünvanını da alabilecekler. Bu süreyi tamamlayarak daha önce bu unvanı alan Recep Çınar, Adem Güran, Yılmaz Ünal Baytar ve Burak Natal bu seminerin sonunda Addie Ophelders?den belgelerini aldılar. 


Foto: Melih & Burak

786768 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği