Volo Gençler Avrupa Şampiyonası

Volo Gençler Avrupa Şampiyonası

9-11 Şubat 2018 tarihlerinde Fransa'nın St Vulbas şehrinde yapılan Volo Gençler Avrupa Şampiyonasını milli takımımız 5. sırada tamamladı.

9-11 Şubat 2018 tarihlerinde Fransa'nın St Vulbas şehrinde yapılan Volo Gençler Avrupa Şampiyonasını milli takımımız 5. sırada tamamladı.

Antrenörler Kutbeddin Usul ve Mehmet Yönal yönetimindeki milli takımda 23 yaş altında İsmet Rasul ve Adem Keskin, 18 yaş altında Burak Altay ve Abdullah Kaplan yer aldı.

Çiftler maçında Rasul-Keskin ilk turda Monako'ya 12-2 kaybetti. Baraj maçında ikinci kez Monako ile eşleşen milliler, bu karşılaşmayı da 10-6 kayderek elendi. Teklerde Rasul ilk turda İtalyan rakibine 13-4 kaybettikten sonra ikinci turda Slovak rakibini 13-8 mağlup ederek grubunda ikinci sırada yer alarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde sporcumuz Sloven rakibine 13-5 kaybederek madalya şansını yitirdi. Sıralama maçında Monakolu rakibini 13-5 geçen sporcumuz şampiyonayı 5. sırada tamamladı. Kombine disiplininde yarışan Keskin, İtalyan rakibine 26-15 kaybettikten sonra Rus rakibini 16-12 geçerek ikinci sırada yer alarak çeyrek finalde Hırvat rakibiyle eşleşti. Bu maçı 22-14 kaybeden Keskin madalya şansını yitirdi. Sıralama maçında Bosna-Hersekli rakibini 10-5 mağlup eden sporcumuz şampiyonayı 5. sırada tamamladı.

Atış oyunlarında Röle disiplininde Altay-Kaplan çifti ilk turda 36, ikinci turda 32 sayı toplayarak 5. sırada kaldı ve madalya şansını yitirdi. Basamak disiplininde ise Altay ilk turda 35, ikinci turda 30 sayı elde ederek 6. sırada kaldı ve madalya şansını yitirdi. Kombine disiplininde ise Kaplan ilk turda 6, ikinci turda 5 sayı elde ederek 7. sırada kaldı ve madalya şansını yitirdi. Bu sonuçlara göre milli takımımız genel klasmanda 5. sırada yer aldı.

FIB Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı
St Vulbas'da yapılan FIB yönetim kurulu toplantısında bir dizi önemli konular ele alındı. Yönetim kurulu üyesi olan federasyonumuz başkan vekili Mutlu Türkmen de toplantıda hazır bulundu. Toplantıda özellikle olimpik programa asıl olmak üzere miks röle disiplinin yıl içerisinde faaliyetlerinin düzenlenmesi ve 2019 yılında ise bu disiplinin resmileştirilmesi karara bağlandı. Ayrıca olimpik tanıtım için TV yayınları yapmak üzere bir yayıncı ile anlaşılması karara bağlandı. Toplantıda özellikle atış oyunlarında değişiklikler yapılması ve şampiyonalarda yapılan disiplinlerin değiştirilmesi konuları detaylıca tartışıldı. Bu konuda yapılan çalışmalar genel kurulda karara bağlandıktan sonra duyurulacaktır.

899 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği