Volo'da İlk Milli Temsil

Volo'da İlk Milli Temsil

Volo Kadınlar Avrupa Kulüpler Şampiyonası 11-12 Haziran tarihlerinde Slovenya'da yapıldı.

Volo Kadınlar Avrupa Kulüpler Şampiyonası 11-12 Haziran tarihlerinde Slovenya'da yapıldı. 7 ülkeden 8 takımın yarıştığı şampiyonada, ülkemizi Bartın Üniversitesi Spor Kulübü temsil etti.

Karma bir takımla yarışan Bartın Üniversitesi Spor Kulübü takımının antrenörlüğünü Mehmet Karataş ve Mehmet Yönal üstlenirken, takımda ise Pınar Demir, Öznur Bilgili, Benay Karataş, Neşe Şahin, Nejla Şahin ve Deniz Güzelocak yer aldı.

Takımımız şampiyonada ev sahibi Slovenya'nın Kolektor takımı ile eşleşti.

Basamakta sporcumuz Neşe ŞAHİN resmi müsabakalarda en yüksek skorunu yaparak 33 sayı toplamasına rağmen, rakibi 35 sayı vurarak sporcumuzu geride bıraktı. Rölede Nejla ve Neşe ŞAHİN 28 sayı toplarken rakipleri 34 sayılı ile durumu 2-0 yaptı. Altın noktada ise Deniz GÜZELOCAK rakibini 9-4 yenerek skoru 2-1'e getirdi. Nejla ŞAHİN ise altın noktada rakibine 13-4 yenilince takımımız 3-1 geri düştü.

Kombinede Öznur BİLGİLİ 18-7 yenilince, skor 4-1 oldu. Geleneksel teklerde ise Öznur BİLGİLİ 4-0 geriden geldiği maçı 10-9 kazanarak skoru 4-2'ye taşıdı. Nejla ŞAHİN ise ilk kez geleneksel teklerde oynamasına rağmen çok iyi oyun bir performans sergiledi ve son 2 ele kadar üstün götürdüğü karşılaşmada 12-9 yenildi ve skor 5-2 oldu. Benay KARATAŞ-Deniz GÜZELOCAK geleneksel çiftlerde 6-2 öne geçmesine rağmen son turlarda misketle blok sayı alan Sloven takımı maçı 8-6 kazandı. Pınar DEMİR-Neşe ŞAHİN ikilisi ise maçı 13-0 kaybedince, Bartın Üniversitesi Spor Kulübü maçı 7-2 kaybetmiş oldu.

Avrupa Kulüpler Şampiyonasında ilk kez yarışmasına rağmen ev sahibi rakibi karşısında birçok oyunda başa baş mücadele veren takımımız büyük beğeni toplamış oldu.

3424 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği