Volo'da Madalyayı Son Saniyede Kaçırdık

Volo'da Madalyayı Son Saniyede Kaçırdık

Monako'da yapılan Dünya Ümitler ve Gençler Volo Şampiyonasında röle disiplininde milli sporcularımız madalyayı son saniyede kaybetti.

30 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında Monako'da yapılan Dünya Ümitler ve Gençler Volo Şampiyonasında röle disiplininde milli sporcularımız madalyayı son saniyede kaybetti.

Niyazi Kutlay yönetimindeki milli takımda Ali Asker Recep, Rüstem Hamdi, Enes Çelik ve Sedat Süne yer alırken, uluslararası hakemimiz Ali Allı da şampiyonada başarıyla görev yaptı.

Röle disiplininde yarışan Recep-Hamdi çifti madalyaya çok yaklaştı. Sporcularımız ilk turda 36, ikinci turda 38 vurarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde müthiş bir performans sergileyen milliler 45 sayıya ulaşarak madalyaya çok yaklaştı. Arjantin'in de aynı skorda kalmasının ardından bu takımla karşılıklı yarışan milliler baştan sona önde götürdükleri mücadeleyi Arjantin'in son saniye sayısı ile 25-24 kaybederek 5. sırada kaldılar. Basamak disiplininde ise Ali Asker Recep ilk turda 33, ikinci turda 34 sayı alarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde 32 sayı toplayan sporcumuz şampiyonayı 6. sırada tamamladı. Altın Nokta disiplininde ise Rüstem Hamdi yarıştı. Sporcumuz ilk turda 18 sayı vurarak ikinci tura yükseldi. İkinci turda 14 sayı ile çeyrek finale yükselen sporcumuz, madalya mücadelesinde aynı performansı sergileyemeyerek 4 sayıda kaldı ve elendi.

Kombine disiplininde ülkemizi temsil eden Enes Çelik ilk turda İtalyan rakibine 20-10 mağlup olurken, ikinci turda ise Çinli rakibini 14-6 mağlup etti. Üçüncü turda Perulu rakibini başarılı bir oyunla 16-7 geçen sporcumuz, grup ikinciliği mücadelesinde Şilili rakibine 9-8 kaybederek elendi. Geleneksel teklerde ise ülkemizi Sedat Süne temsil etti. Sporcumuz ilk turda İtalyan rakibine 13-0 kaybetmesine rağmen, Avustralyalı rakibini 13-7 mağlup ederek gruptan çıkmayı başardı. Ancak Sloven rakibine karşı 13-0 kaybeden sporcumuz çeyrek finale yükselme şansını kullanamadı. Geleneksel çiftlerde Çelik-Süne çifti yarıştı. Milliler ilk turda Çin'i 8-5 geride bırakırken, ikinci turda Tunus'a karşı 10-2 kaybetti. Üçüncü turda Şili'ye 7-6 kaybeden milliler, böylece gruptan çıkma şansını da yitirmiş oldu.


2152 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği