Volo'da Çekirge Üstünlüğü

Volo'da Çekirge Üstünlüğü

20-22 Nisan tarihleri arasında Ankara'da oynanan Türkiye Birinci Bocce Ligi, Volo etabına müthiş bir çıkış yapan Çekirge SK damgasını vurdu. İkinci etap sonucunda liderliği ise Hasanağa TOKİ ele geçirdi.

20-22 Nisan tarihleri arasında Ankara'da oynanan Türkiye Birinci Bocce Ligi, 2. (Volo) etabına müthiş bir çıkış yapan Bursa Çekirge SK damgasını vurdu. İkinci etap sonucunda liderliği ise Bursa Hasanağa TOKİ SK ele geçirdi.

 

Volo etabını 87 puan elde ederek lider tamamlayan Çekirge'yi, 77 puanla Hasanağa TOKİ ve 72 puanla Konak Belediyesi izledi. Bu sonuçların ardından lig sıralamasında Hasanağa TOKİ 29 puanla liderliğe ulaşırken, Kazan Belediyesi 28 puanla ikinci sıraya geriledi. Konak Belediyesi SK 27 puanla üçüncü sıraya yükselirken, Bartın Üniversitesi 26 puanla dördüncü sıraya düştü. Aynı puana sahip Çekirge ise yaptığı sıçrama neticesinde son etap öncesinde şampiyonluk için umutlandı. Son etap öncesinde 3 puanda kalan Bursa Maliye ile 6 puanda kalan Samsun Alaçam'ın ise son etap öncesinde ligde tutunma ihtimali iyice zayıfladı. 9'ar puana sahip Denizli İdmanyurdu ve Rize Gençlik Spor Kulüpleri de düşme hattında yer alan diğer iki takım oldu.

 

4-6 Mayıs tarihlerinde Antalya Kemer'de oynanacak Petank etabı ile birinci lig sona erecek. Bu etap sonucunda lig şampiyonu belli olurken, son dört sırada kalan takım ise ikinci lige düşecek. Aynı tarihlerde yapılacak olan İkinci Lig final etabında ise birinci lige terfi edecek diğer dört takım belli olacak.

 

Volo etabı ile ilgili değerlendirmede bulanan Lig Sekreteri Faik Kapsız, "Volo'da çok keyifli ve zevkli bir mücadele izledik. Basamak müsabakalarında üst düzey mücadelelere tanık olduk. Türk Bocce'si kalitesini bir kez daha ortaya koyarak, uluslararası standartlara ulaştığını kanıtladı" dedi.

 

Tüm sonuçlar ve sıramalar için tıklayınız >>>

 

 

5974 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği