Volo'da Madalya Kaçtı

Volo'da Madalya Kaçtı

18-22 Eylül tarihleri arasında Fransa'da yapılan Dünya Gençler-Ümitler Volo Şampiyonası'nda, sporcularımız başarılı bir mücadele ortaya koymalarına rağmen kürsüye çıkamadı.

18-22 Eylül tarihleri arasında Fransa'nın Eybens şehrinde yapılan Dünya Gençler-Ümitler Volo Şampiyonası'nda, sporcularımız başarılı bir mücadele ortaya koymalarına rağmen kürsüye çıkmayı başaramadı. 

 

Faik Kapsız'ın kafile başkanı olarak görev yaptığı ve antrenör Hüseyin Tükenmez tarafından yönetilen milli takım kafilesinde sporcular İsmet Rasül, Gökhan Çelik, Faik Dursun Öztürk ve Yunus Emre Güngör yer aldı.

 

 

Şampiyonada gençler kategorisinde geleneksel oyunlar, ümitler kategorisinde ise atış oyunları oynandı.

 

Tekler geleneksel oyunda yarışan İsmet Rasül ilk turda Bulgar rakibini 13-5, ikinci turda Karadağ'lı rakibini 13-7 yenmeyi başardı. Sporcumuz üçüncü turda Arjantin'li rakibine karşı 13-5 mağlup olunca, baraj maçında Karadağ'lı sporcu ile ikinci kez karşılaştı. Rakibini 13-5 skorla ikinci kez mağlup eden sporcumuz, bu sonuçla grubunu ikinci bitirerek çeyrek finale yükseldi. Madalya mücadelesinde güçlü Hırvat rakibine 13-1 kaybeden sporcumuz böylelikle kürsüye çıkma şansını yitirdi.  

 

Diğer yandan Kombine oyununda yarışan sporcumuz Gökhan Çelik de eleme maçlarında yüksek bir performans ortaya koydu. İlk turda Sırp rakibine 21-18 kaybeden sporcumuz, ikinci turda Tunus'lu rakibi karşısında müthiş bir performans ortaya koyarak 26-24 galip gelerek baraj maçı oynama hakkı elde etti. Baraj maçında ikinci kez Sırp rakibi ile karşılaşan Çelik, kıran kırana geçen mücadeleyi 25-24 kaybederek çeyrek final şansını yitirdi.

 

Geleneksel çiftler mücadelesinde ise Çelik-Rasül ikilisi ilk turda İsviçre'li rakiplerini 13-5 mağlup etti, ancak ikinci turda İtalyan rakipleri karşısında 13-2 mağlup olmaktan kurtulamadı. Baraj maçında zorlu bir mücadele ortaya koyan takımımız, Sloven rakipleri karşısında 7-6 kaybedince çeyrek final şansını yitirdi.

 

Basamak oyununda yarışan Faik Dursun Öztürk ilk turda 33 sayı bularak ikinci tura yükselirken, ikinci turda da 32 sayı bularak çeyrek finale kaldı. Ancak çeyrek finalde 31 sayıda kalan sporcumuz madalya şansını yitirdi.

 

Altın Nokta oyununda yarışan Yunus Emre Güngör ise elemelerde başarılı bir performans ortaya koyarak ilk turda 18 sayı elde ederek ikinci tura yükseldi. Sporcumuz ikinci turda da başarılı bir performans ortaya koyarak 21 sayıya ulaştı ve çeyrek finale yükseldi. Ancak madalya mücadelesinde 4 sayıda kalan sporcumuz madalya şansını yitirmiş oldu.

 

Röle oyununda yarışan Öztürk-Güngör çifti ise ilk turda 35 sayı toplayarak ikinci tura kalmayı başardı. İkinci turda sporcularımız yine 35 sayı elde edince, aynı sayıda kalan Bosna-Hersek takımı ile uzatma turuna gitti. Uzatma turunda rakipleri 19 sayı elde eden sporcularımız 18 sayıda kalınca çeyrek final şansını yitirmiş oldu.

 

Ayrıca Dünya Şampiyonası öncesinde yapılan Teknik Kurul toplantısına katılan Faik Kapsız, Manisa'da yapılacak olan Dünya Kadınlar Volo Şampiyonası'nda yarışma yöneticisi olarak görevlendirildi.

4911 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği