Volo'da Zorlu Sınav

Volo'da Zorlu Sınav

37 ülkenin mücadele ettiği Dünya Erkekler Volo Şampiyonasına katılan Milli Takımımız zorlu maçlar oynarken, atış oyunlarının her üçünde de elemeleri geçmelerine rağmen çeyrek final mücadelesinde başarılı olamadılar.

37 ülkenin mücadele ettiği Dünya Erkekler Volo Şampiyonasına katılan Milli Takımımız zorlu maçlar oynarken, atış oyunlarının her üçünde de elemeleri geçmelerine rağmen çeyrek final mücadelesinde başarılı olamadılar.


 


4-11 Eylül tarihleri arasında İtalya'nın Feltre kentinde yapılan 34. Dünya Erkekler Volo Şampiyonası'nda ülkemizi kafile başkanı Faik Kapsız, antrenör Hakkı Ünal, sporcular Yusuf Baran, Faik Dursun Öztürk, Muhammet Yılmaz Duran, Birkan Tülek ve Gökhan Çelik temsil etti.


 


Altın Noktada yarışan Gökhan Çelik ilk turda 17 sayı elde ederek elemeleri başarıyla geçerken, ikinci turda ise 9 sayıda kalınca çeyrek final şansını yitirdi. Basamakta yarışan Faik Öztürk ise ilk turda 30 sayı elde ederek ikinci tura geçmeyi başarırken, ikinci turda 25 sayıda kalınca çeyrek fnal şansını da yitirdi. Rölede ise Çelik - Öztürk ikilisi mücadele etti. Sporcularımız ilk turda 28 sayı kaydederek ikinci tura yükseldi. ikinci turda daha başarılı bir performans sergileyen sporcularımız 35 sayı toplamalarına rağmen çeyrek finale yükselemediler. 


 


Geleneksel teklerde ülkemizi temsil eden Yusaf Baran ilk turda Tunus'lu rakibine 13-5 mağlup olduktan sonra, ikinci turda Estonya'lı rakibini ise 13-3 mağlup etti. Baraj maçında ikinci kez Tunuslu rakibine kaşı mücadele eden Baran, bu maçı da 8-7 kaybedince şampiyonadan elenmiş oldu.


 


Kombine disiplininde yarışan sporcumuz Yılmaz Duran ilk turda Arjantinli rakine karşı 14-12 mağlup olurken, ikinci turda da Bosnalı rakibine karşı 23-10 mağlup olara şampiyonadan elendi. Geleneksel çiftlerde yarışan Tülek - Duran ikilisi ise ilk turda Şili'ye karşı 13-9, ikinci turda Almanya'ya karşı 11-5 kaybederek elendiler.


 


Kapsız, FIB spor komisyonunda


Şampiyona çerçevesinde 9 Eylül'de yapılan Uluslararası Volo Federasyonu (FIB) Genel Kuruluna Mutlu Türkmen ve Faik Kapsız katıldı. Genel kurulda Kapsız, FIB spor komisyonuna seçildi. Böylelikle FIB kurullarında Mutlu Türkmen ve Yusuf Baran'ın ardından üçüncü bir Türk üye daha yer almış oldu.      

4723 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği