Bocce'nin Şampiyonları

Bocce'nin Şampiyonları

Türkiye Birinci ve İkinci Bocce Ligleri Final Etabı, 4-6 Mayıs tarihleri arasında Kemer'de oynanan maçlarla tamamlanırken, Bursa Hasanağa TOKİ SK ve Kırıkkale GSK şampiyonluğa ulaştı.

Türkiye Birinci ve İkinci Bocce Ligleri Final Etabı, 4-6 Mayıs tarihleri arasında Kemer'de oynanan maçlarla tamamlanırken, Bursa Hasanağa TOKİ SK ve Kırıkkale GSK şampiyonluğa ulaştı.


 


Birinci ve İkinci Bocce ligleri final etabında Petank tekler, çiftler, üçlü takımlar ve altın nokta disiplinlerinde yarışan takımlar, son maça kadar büyük bir mücadele verdi. İlk 5 sıradaki takımlar kürsüye çıkmak için kıyasıya bir rekabet yaşarken, alt sıralarda ise ligde kalmak için büyük bir mücadele sergilendi.


 


Birinci ligde Hasanağa TOKİ İlköğretim Okulu SK 44 puanla şampiyonluk ipini gögüslerken, Volo etabını birinci tamamlayarak büyük çıkış yapan Çekirge SK ise Petank etabında da ilk sırada yer alınca ligi 42 puanla ikinci sırada tamamlamayı başardı. Şampiyonluk iddası ile son etaba gelen Konak Belediyesi SK ile Kazan Belediyesi SK ise 41 puanda kalınca, aralarında oynanan maçlarda rakibine üstünlük kuran Konak Belediyesi ligde üçüncülüğü elde ederken, geçen sezonun şampiyon ekibi Kazan Belediyesi ise dördüncülük ile yetinmek zorunda kaldı. Üst sıralarda kupa mücadelesi veren bir diğer takım olan Bartın Üniversitesi SK ise 38 puanla ligi beşinci sırada tamamladı.


 


Birinci ligi 29 puanda tamamlayan FOMGET SK ile 28 puanda tamamlayan Bartın KTL SK ise 6. ve 7. sıralarda yer alarak, ligin orta sıralarında yer buldular.


 


Birinci ligde alt sıralardaki takımlar arasında ise ligde tutunmak için büyük bir mücadele yaşandı. Bu takımlardan Eskişehir GSK, Esjim SK, Rize GSK 20 puana ulaşarak ligde 8., 9. ve 10. sırada yer aldılar. 19 puana sahip İzmir Bocce SK de ligde tutunmayı başarırken, 17 puana sahip olan iki takımdan Ankara Bocce SK ligde kalmayı başaran son takım olurken, Denizli İdmanyurdu SK ise ikinci lige düşmekten kurtulamadı. Ayrıca 16 puana sahip Ankara Sital SK, 12 puana sahip Samsun Alaçam SK ve 4 puanda kalan Bursa Maliye SK ikinci lige düşen diğer takımlar oldu.


 


Birinci ligde tüm sonuçlar ve sıralama >>>


 


Aynı tarihlerde yapılan Petank, Raffa ve Volo Yıldızlar Milli Takım Seçmelerinde ise şu sonuçlar elde edildi..


 


Seçme sonuçları >>>


 


 


Birinci ligde madalya kürsüsü


 


İkinci ligde ise 46 puanla Kırıkkale GSK şampiyonluk ipini rahatlıkla göğüslerken, 43 puana sahip iki takımdan ev sahibi Antalya Yat Yelken SK ikinci ve Bursaspor SK ise üçüncü sırada yer aldı. Ligi 35 puanla tamamlayan diğer ev sahibi takım Yeni Kemerspor ise dördüncü sırada yer alarak birinci lige yükselmeyi başaran son takım oldu. İkinci ligde 17 puanla Genç Nesil SK, 15 puanla Muğla 75. Yıl İÖO SK, 10 puanla İstanbul Bocce SK ve 2 puanla Gümüşhane GSK ise üçüncü lige düşen dört takım oldu.


 


İkinci ligde tüm sonuçlar ve sıralama >>>


 


İkinci ligde madalya kürsüsü

6216 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği