Türkiye Bocce Birinci Ligi rekorla başladı

Türkiye Bocce Birinci Ligi rekorla başladı

Türkiye Birinci Bocce Ligi maçları 28-31 Ocak tarihlerinde Kazan'da oynanan maçlarla başladı. Ligin açılışında Petank'ta da rekor geldi.

Türkiye Birinci Bocce Ligi maçları 28-31 Ocak tarihlerinde Kazan'da oynanan maçlarla başladı. Ligin açılışında Petank'ta da rekor geldi.


18 takımın mücadele ettiği birinci ligin ilk etabında Raffa ve Petank müsabakaları oynandı. Birinci etapla birlikte Kazan Bocce Salonu da Avrupa Şampiyonasının ardından ilk kez ulusal bir faaliyete evsahipliği yapmış oldu. 


Tekcan; "Tesislerimizin sayısını artıracağız"


Birinci ligin açılışı münasebetiyle yapılan törene Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Belediye Başkan Vekili Beyhan Sarı, federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan ve çok sayıda yerel yönetici katıldı. Açılışta bir konuşma yapan başkan Tekcan, Kazan Bocce Salonu'nun yapımının önemine işaret ederek, "Bu tesis ulusal ve uluslararası faaliyetlerin beşiği olacak. Ama bizim niyetimiz Türkiye'nin değişik illerinde böyle tesisler kazanmak. Bunun için de yerel yönetimlerle sıkı bir temas içerisindeyiz." dedi.


Birinci ligin ilk etabında Petank ve Raffa müsabakaları bir arada oynandı


Raffa müsabakalarında büyük bir mücadele yaşandı


Favori takımlar ilk sıralara demir attı


Kaliteli maçların oynandığı birinci etap sonucunda, Raffa'da ev sahibi Kazan Belediye Spor Kulübü namağlup ilk sıraya yerleşirken, Petank'ta ise bu unvanı evsahibini mağlup etmeyi başaran geçen yılın şampiyonu Bursa Hasanağa Toki Spor Kulübü elde etti.


Petank'ta müthiş rekor


Birinci ligin en önemli sonuçlarından birisi ise İzmir Konak Belediye Spor Kulübü sporcusu Gökhan Çelik'in Altın Nokta'da Türkiye rekorunu kırması oldu. Çelik, Musa Altun'un 37 olan rekorunu 6 sayı birden geliştirerek, Türkiye rekorunu 43'e taşıdı.


Türkiye Birinci Bocce Liginde şu takımlar yer alıyor:


İzmir Konak Belediyesi SK, Bursa Hasanağa Toki SK, Eskişehir GSİM SK, Bartın KTL SK, Ankara Kazan Belediyesi SK, Antalya Kemer SK, Antalya Kemer Yat Yelken SK,  Bolu Gençlik Merkezi SK, Kocaeli Üniversitesi SK, Bursa Çekirge SK, İstanbul Bocce SK, Gümüşhane GSİM SK, İzmir Bocce SK, Bolu Belediye SK, Muğla GSİM SK, Eskişehir ESJİM SK, Ankara Sital SK ve İstanbul Elit SK.


Birinci ligde yer alan 18 takım açılışta hazır bulundu


Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>


 

328949 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği